اقتصادنیوز گزارش می دهد:

واکنش بازار ارز و طلا به اتفاقات بهارستان

کدخبر: ۴۳۵۳۲۴
بازار ارز و طلا از روز شنبه تا به روز دوشنبه قیمت های جدیدی را به ثبت رسانده است.
واکنش بازار ارز و طلا به اتفاقات بهارستان

به گزارش اقتصادنیوز ، از روز شنبه 30 مرداد 1400 جلسه رأی اعتماد مجلس  شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی سید ابراهیم رئیسی آغاز شده است رسیدگی به وضعیت صلاحیت وزیران و کنش و واکنش های رخ داده در صحن بهارستان از نظر معامله گران یکی از عوامل اثر گذار بر انتظارات در بازار ارز بوده است. این اثر گذاری بر  بازار ارز و طلای تهران بعد از چند روز تعطیلی کرونایی و استراحت  در  روزهای یک شنبه و دوشنبه بیشتر بوده است. در این دور روز نوسان قیمت ها نیز شتاب بیشتری به خود گرفت.

قیمت دلار در بازار آزاد روز یک شنبه از مرز 27 هزار تومان عبور کرد و  روز دوشنبه 1 شهریور 1400 نسبت به روز یکشنبه 70 تومان دیگر  بالا رفت و با قیمت  27 هزار و 460 تومان مبادله شد.

قیمت یورو در بازار آزاد  روز گذشته که کانال 32 هزار تومان را فتح کرده بود  امروز هم در این کانال باقی ماند و 22 تومان دیگر پیشروی کرد . قیمت یورو در بازار امروز توانست جایگاه 32 هزار و نود تومان را به خود اختصاص دهد.

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی امروز بر خلاف جهت روز گذشته پیش رفت و 149 تومان افت پیدا کرد. قیمت دلار در بازار متشکل امروز 26هزار و 414 تومان بسته شد. قیمت یورو متشکل هم  31 هزارو 399 تومان اعلام شد.

صرافی ملی که تابلو صرافی ها را دنبال می کند قیمت دلار را 26 هزار و 862 تومان اعلام کرد که نسبت به روز قبل 133 تومان افزایش داشته است. همجنین  بر این اساس قیمت یورو در صرافی ملی 31 هزار و 680 تومان معامله شد که نسبت به روز یکشنبه 263 تومان بالا رفته است.

دلار

قیمت سکه امامی امروز  در حالی پیشروی کرد که نیم سکه، ربع سکه . سکه گرمی عقب نشینی کردند. قیمت سکه امامی روز گذشته از کانال 12 میلیون تومان عبور کرد و بر روی 12 میلیون و 60 هزار تومان قرار گرفت. این فلز گران بها در بازار امروز هم  به پیشروی خود ادامه داد و کانال 12 میلیون تومان را حفظ کرد.  قیمت سکه امامی امروز  با  12 میلیون و 130 هزار تومان معامله شد.

قیمت نیم سکه هم بر خلاف روز گذشته  50  هزار تومان پایین رفت و با قیمت 6 میلیون و 150 هزار  تومان  مبادله شد.

قیمت ربع سکه هم که روز گذشته توانسته بود خود را به 3 میلیون و 922 هزار تومان برساند در بازار امروز مسیر افت را در پپیش گرفت و 22 هزار تومان پایین رفت.

قیمت سکه گرمی هم در بازار امروز نسبت به روز یکشنبه با 9 تومان کاهش با قیمت 2 میلیون و 345 هزار تومان بسته شد.

سکه

بازار جهانی طلا روز گذشته تعطیل بود  اما در بازار امروز قیمت هر اونس طلا با ۱,۷۸۵ (یک هزار و هفتصد و هشتاد و پنج ) دلار مبادله شد.

قیمت طلا 18 عیار که روز گذشته بر مدار افزایش قرار گرفته بود در بازار امروز هم به مسیر خود ادامه داد و با رشد 17 هزار و 300 تومانی  توانست بر روی 1 میلیون 169 هزار و 100 تومان قرار بگیرد.

طلا

قیمت درهم امارات معاملات امروز را با قیمت 7 هزار و 500 تومان آغاز کرد. قیمت درهم امروز عمدتا بالای مرز 7 هزار و 500 تومان نوسان داشت و در آخرین ساعات معاملات روی 7 هزار و 520 تومان قرار گرفت. قرار گرفتن درهم بالای 7 هزار و 500 تومان احتمالا به رشد قیمت دلار کمک کرد.

قیمت پوند هم در بازار ارز امروز مسیر رشد را طی کرد و با قیمت 37 هزار و 474 هزار تومان فروخته شد که نسبت به روز یکشنبه 82 تومان افزایش را تجربه کرده است.

درهم

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته آتی + جدول

    اقتصادنیوز: پس از یک هفته معاملاتی کوتاه که در آن بازارها به دنبال افزایش سقف بدهی روند صعودی یافتند، هفته جاری می…

از دست ندهید
کارگزاری مفید