از سرگیری پروازهای داخلی افغانستان از فرودگاه کابل

کدخبر: 437931
اقتصاد نیوز : شرکت هواپیمایی آریانای افغانستان اعلام کرد طالبان اجازه از سرگیری پروازهای داخلی از فرودگاه کابل را صادر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم  از عرب نیوز، شرکت هواپیمایی آریانا افغان اعلام کرد پروازهای داخلی از روز جمعه در افغانستان از سر گرفته شده‌اند.

تمیم احمدی، یکی  از مقامات ارشد این شرکت هواپیمایی گفت:«ما از طالبان و مقامات هوانوردی چراغ سبز دریافت کرده ایم و پروازها را از روز جمعه آغاز می‌کنیم».

فرودگاه کابل از سی و یکم ماه اوت یعنی از زمان خروج نیروهای آمریکایی پس از 20 سال حضور در افغانستان، بسته بوده است ولی تلاش‌های بین ‌المللی برای از سر گرفتن فعالیت در این فرودگاه جهت تسهیل کمک‌های بشردوستانه و تخلیه بیشتر افراد در جریان است.

طالبان پس از اینکه کنترل فرودگاه کابل را در سه شنبه هفته گذشته در دست گرفت اعلام کرد افغانستان پس از پایان اشغال 20 ساله آمریکا یک کشور آزاد است.

سخنگوی طالبان در گفتگو با خبرنگاران در فرودگاه بین المللی حامد کرزی کابل از خروج نیروهای آمریکایی استقبال کرده و آن را یک لحظه تاریخی نامید و قول داد امنیت را به کشور جنگ زده افغانستان بازگردانده و از آزادی، استقلال و ارزش‌های اسلامی دفاع کند.

ولی بسیاری از مردم افغانستان تردید دارند و ده‌ها هزار از آنها طی دو هفته گذشته از ترس حکومت طالبان از کشور گریخته‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما