گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا و ارز ایران،

سقوط دسته جمعی قیمت طلا، دلار و سکه/واکنش بازار به توافق با آژانس

کدخبر: 440063
اقتصاد نیوز : بازار ارز و طلای تهران امروز یکشنبه 21 شهریور ماه با احتیاط پیش رفت و در نهایت با توافق ایران و آژانس قیمت طلا، دلار و سکه بار دیگر سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ،  بازار ارز و طلای تهران در روز یکشنبه 21 شهریور ماه تحت تاثیر سفر مدیر کل آژانس بین المللی اتمی به ایران  با احتیاط  بیشتری کار خود را شروع کرد و در نهایت با توافق ایران با آژانس برای ادامه مذاکرات فنی  قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت دلار بار دیگر سقوط کرد.

طبق این قراداد دو طرف توافق کردند که بازرسان آژانس برای سرویس تجهیزات و تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌های نظارتی در تاسیسات هسته‌ای ایران، به این کشور سفر کنند.

قیمت طلا در روز گذشته   به ۱,۱۷۵,۸۰۰ (یک میلیون و یکصد و هفتاد و پنج هزار و هشتصد ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش خود یعنی روز پنجشنبه هفته قبل ، کاهش ۰.۶۶ درصدی داشته است.

همزمان با افت قیمت طلا در بازار داخل ، قیمت این این فلز زرد رنگ در بازار جهانی هم روند نزول را  در پیش گرفت و  در ادامه معاملات  با کاهش ۰.۲۴ درصدی به ۱,۷۸۷ (یک هزار و هفتصد و هشتاد و هفت ) دلار را به ثبت رساند.

روز یکشنبه بازار معاملاتی طلا در سطح جهانی تعطیل بود اما در بازار داخلی قیمت طلا باز هم ریزش کرد و در نهایت با قیمت  ۱,۱۶۸,۴۰۰ (یک میلیون و یکصد و شصت و هشت هزار و چهارصد ) تومان بسته شد.

قیمت سکه  در روز یکشنبه برای دومین روز متوالی سقوط کرد و ۱۲,۰۹۰,۰۰۰ (دوازده میلیون و نود هزار) تومان قیمت خورد.

قیمت دلار آمریکا هم روز شنبه  تلاش کرد خود را به کانال 28 هزار تومان برساند اما در نهایت از رسیدن به این کانال بازماند و  با ۱۰ تومان افزایش، ۲۷,۸۳۰ (بیست و هفت هزار و هشتصد و سی ) تومان نرخ گذاری شد.

اما این اسکناس آمریکایی در بازار یکشنبه بر خلاف روند صعودی روز شنبه پیش رفت و با قیمت  ۲۷,۵۰۰ (بیست و هفت هزار و پانصد ) تومان معامله شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما