نحوه محاسبه تعرفه برق مشترکان پر مصرف

کدخبر: 450829
عبدالامیر یاقوتی مدیر کل مدیریت امور مشترکان توانیر درباره نحوه محاسبه تعرفه برق مشترکان پر مصرف توضیحاتی داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالامیر یاقوتی مدیر کل مدیریت امور مشترکان توانیر در نمایشگاه بین المللی صنعت برق در کارگاه آشنایی نحوه محاسبه قبوض برق، گفت: کشور از نظر تعرفه‌ای به ۵ بخش تقسیم می‌شود که ۴ بخش آن گرمسیری است و یک منطقه عادی است، اما طیف وسیعی از این مشترکان ما در مناطق عادی مستقر هستند.

یاقوتی گفت: مشترکان هم به دو دسته تقسیم می‌شوند شامل مشترکانی با مصرف تا سقف الگو و مشترکانی که بیش از الگو مصرف می‌کنند، هستند.

 
وی با بیان اینکه در مناطق گرمسیر ۱ الگو ۳ هزار کیلووات ساعت است و در مناطق عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت است، افزود: اگر مشترکانی تا سقف الگو مصرف کنند تعرفه برق آن‌ها ۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اما مشترکانی که بیش از ۲ دوبرابر الگو مصرف کنند، تعرفه برق آن‌ها مجموعا ۲۳ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل مدیریت امور مشترکان توانیر گفت: اما مشترکانی که بیش از دو برابر الگو مصرف داشته اند، امسال در سه ماه تیر و مرداد و شهریور، مابه التفاوت بیش از دو برابر الگوی مصرف ان‌ها با نرخ ۸۲۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت محاسبه می‌شود.  ۸۶ درصد مشترکان ما زیر الگو، مصرف داشته اند.

یاقوتی در عین حال تصریح کرد: سهم قبوض تا مصرف ۱۰۰ کیلووات ساعت ۲۱ درصد، در پله دوم ۳۵ درصد و در پله سوم ۲۹ درصد و پله چهارم ۱۰ درصد، پله پنجم ۳ درصد و پله ششم یک درصد و و پله هفتم یک درصد بوده است.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما