اعلام شرایط وام ۵ میلیارد تومانی برای واحدهای تولیدی+ مراحل دریافت وام

کدخبر: ۵۰۲۸۱۹
معاون مالی و اقتصادی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک شرایط وام ۵ میلیارد تومانی برای واحدهای تولیدی را اعلام کرد.
اعلام شرایط وام ۵ میلیارد تومانی برای واحدهای تولیدی+ مراحل دریافت وام

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، معاون مالی و اقتصادی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک پیش‌تر به ایسنا گفته بود که در سال جاری این صندوق علاوه بر صدور ضمانتنامه، واحدهای تولیدی که وضعیت اعتباری مناسبی دارند را به بانک معرفی می‌کند تا سقف ۵ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و خرید ماشین آلات جدید، بدون ارائه وثیقه به بانک دریافت کنند. حالا این صندوق جزئیات مربوط به پرداخت وام ۵ میلیارد تومانی را منتشر کرده است.

طبق اعلام صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، واحدهای کم ریسک و دارای وضعیت اعتباری مناسب که نمره اعتبارسنجی آن‌ها در گروه A یا B قرار می‌گیرد، می‌توانند با ارائه چک و سفته، با امضای مدیران از صندوق ضمانتنامه تا سقف ۵ میلیارد تومان دریافت کنند.

مهم‌ترین شاخص‌های اعتبارسنجی هم وضعیت بازار و تقاضا برای محصول و دارا بودن صورت‌های مالی حسابرسی شده، رتبه اعتباری دریافتی از موسسه اعتبارسنجی ایرانیان و بدهی معوق متقاضی به بانک‌ها است.

در زمینه وثایق هم نمره اعتباری متقاضیان تعیین کننده میزان و نوع وثایقی است که برای دریافت ضمانت نامه اخذ و جهت معرفی برای دریافت تسهیلات لحاظ می‌شود.

شرایط ضمانت هم طوری تعیین شده که واحدهای گروه A و B فقط با ارائه چک و سفته و واحدهای گروه C به بعد باید ترکیبی از وثایق مورد پذیرش را برای دریافت ضمانت نامه به صندوق ارائه کنند.

مراحل دریافت وام

متقاضی برای دریافت وام ۵ میلیارد تومانی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، ابتدا باید وارد سامانه صدور الکترونیکی ضمانت نامه به آدرس www.sif.ir شده و درخواست خود را در سامانه صدور ثبت کند. در مرحله بعد درخواست ثبت شده توسط کارشناسان صندوق و نمایندگان استانی بررسی می‌شود.

در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، مراحل بعدی در صندوق طی می‌شود و در صورت وجود نقص و نیاز به تکمیل مدارک به متقاضی عودت داده می‌شود.

گفتنی است این تسهیلات صرفا در قالب سرمایه در گردش و خرید ماشین آلات جدید برای توسعه فعالیت قابل پرداخت است که به واحدهای دارای پروانه بهره برداری تعلق می‌گیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی