سیگنال جدید برجام به بازار ارز ایران؛

حمایت قیمت سکه از مرز 15 میلیون /قیمت دلار در خواب!

کدخبر: 511872
اقتصادنیوز: نرخ دلار در بازار امروز نسبت به دیروز تفاوت چندانی نداشت. قیمت سکه امامی هم در محدوده 15 میلیون تومان معامله شد .

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار ارز تهران در دومین روز هفته هم مانند روز گذشته شاهد نوسان محدود قیمت دلار بود . نرخ دلار در بازار امروز نسبت به دیروز تفاوت چندانی را تجربه نکرد .

تهران حمایت مرزها را از دست داد؟ 

معامله گران معتقد بودند که تهران حمایت بازارهای همسایه را تقریبا از دست داده است. نرخ دلار در هرات امروز در مقایسه با روز گذشته تقریبا ثابت بود. در سلیمانیه هم نرخ دلار دنده معکوس زد و تقریبا 150 تومان از روز گذشته پایین تر معامله شد.

زمزمه هایی از وجود دلارهای تقلبی در بازار 

البته دیروز هم زمزمه های از وجود دلارهای تقلبی در بازار مطرح شده بود که این امر احتیاط معامله گران را بیشتر کرده است. امروز قیمت درهم نیز اندکی افت کرد . 

سیگنال جدید برجام به بازار دلار 

امروز از جزئیات  بسته پیشنهادی بورل برای کاهش تنش های ایران و غرب رونمایی شد . منابع نزدیک به روند مذاکرات غیر مستقیم ایران و امریکا در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العربی الجدید» جزئیاتی از طرح پیشنهادی جدید اتحادیه اروپا برای بازگشت به توافق هسته‌ای و واکنش ایران به این طرح را فاش کردند. بر اساس این گزارش، پیشنهاد تازه اروپا شامل رفع تحریم‌های تازه از چند نهاد و شرکت وابسته به سپاه و نه «همه 80 نهاد وابسته به این گروه نظامی» و نیز «تعهد بایدن به پایبندی دولتش به توافق» است.امیر عبداللهیان هم در واکنش به این پیشنهاد جدید گفته  فعلا نمی‌خواهد رسما مخالفت خود را اعلام کند. 

به نظر می رسد بازار در شرایط فعلی نسبت به اخبار برجامی کمتر به صورت هیجانی واکنش نشان می دهد و بیشتر به دنبال اخبار قطعی تر است. 

قیمت دلار در صرافی ملی  و بازار متشکل چند؟ 

صرافی ملی امروز قیمت دلار را اندکی افزایش داد . قیمت دلار در صرافی ملی از صبح تا ظهر  امروز 27 هزارو 841 تومان بود که نسبت به روز قبل 16 تومان بالا تر بود . قیمت  دلار متشکل هم امروز 27 هزار و 703 تومان بود . 

کاهش قیمت طلا 18 عیار / مقاومت سکه بازان در مرز 15 

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود . قیمت اونس طلا  دیروز در محدوده 1766 دلار معامله شد . در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز 1 میلیون و 370 هزار و 700 تومان بود که  در مقایسه با عصر دیروز 6 هزار تومان کاهش را نشان می دهد  . 

قیمت سکه امامی امروز  در محدوده 15 میلیون تومان معامله شد . ارزش ذاتی سکه امروز 13 میلیون و 250 هزاز تومان بود  که با قیمت نقدی در بازار بیش از 1 میلیون و 700 هزار تومان اختلاف را نشان می دهد .

حباب سکه هم امروز 13 درصد بود . بله نظر می رسد یکی از دلایلی که موجب مقاومت سکه بازان شده انتظارات تورمی و احتمال رشد قیمت دلار بوده است. البته برخی از فعالان بازار می گفتند در صورتی که قیمت دلار افزایش یابد ، قیمت سکه با توجه به حباب آن شانس بالایی برای رشد چشمگیر نخواهد داشت.

تیتر یک
از دست ندهید