پیش بینی قیمت دلار 14 شهریور؛

فنر قیمت دلار جمع می شود؟ /خط قرمز بازارساز

کدخبر: ۵۱۹۶۷۹
اقتصادنیوز : فعالان بازار ارز تهران معتقدند در صورتی که امروز نرخ دلار بالای محدوده شده تثبیت شود، حتی احتمال رشد قیمت تا نیمه کانال 30 هزار تومان هم وجود خواهد داشت و به دنبال آن، بازار محدوده 30 هزار و 800 تومانی را هدف قرار خواهد داد.
فنر قیمت دلار جمع می شود؟ /خط قرمز بازارساز

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار روز گذشته بعد از 15 روز توقف در کانال 29 هزار تومان بالاخره وارد کانال 30 هزار تومان شد و بر روی 30 هزار و 200 تومان قرار گرفت. 

سیگنال قیمت دلار به بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه امروز

نقش اول افزایش قیمت دلار در تهران 

به نظر می رسد در شرایط فعلی نقش اول آرایش نرخ‌ها را اخبار مذاکرات ایفا می‌کند. از یکسو، اخبار مثبت از نهایی شدن مذاکرات، به سرعت باعث کاهش قیمت دلار می‌شود و در سوی دیگر، انتشار اخبار از طولانی شدن مذاکرات، باعث شده بازار کم کم از فاز کاهشی خارج شده و به سمت نرخ‌های تعادلی قبل حرکت کند.

همچنین ببینید : 10 ماموریت تازه بانک مرکزی

پیش بینی قیمت دلار امروز 

فعالان بازار ارز تهران معتقدند در صورتی که امروز نرخ دلار بالای محدوده شده تثبیت شود، حتی احتمال رشد قیمت تا نیمه کانال 30 هزار تومان هم وجود خواهد داشت  و به دنبال آن، بازار محدوده 30 هزار و 800  تومانی را هدف قرار خواهد داد. 

خط قرمز دلار 

با این حال عده ای از معامله گران می گفتند که محدوده 30 هزار و 200 تومان خط قرمز بازار ساز است و  احتمالا جلوی نوسان ارزی در حدوده 30 هزار و 200 تومان را بگیرد  و با افزایش عرضه ارز مانع از ماندگاری دلار بالای محدوده 30 هزار و 200 تومان شود .

دلار

فنر قیمت دلار جمع می شود؟ 

تحلیلگران فنی می گفتند  اگر سطح تنش های برجامی افزایش پیدا کند، بازارساز بهتر است که نوسانات افزایشی بازار را به آرامی هدایت کند، چرا که از نگاه برخی کارشناسان، اگر بازارساز با عرضه بی رویه ارز، فنر قیمت را جمع کند، شوک های جدیدی برای دلار رخ خواهد داد. 

اخبار منفی از برجام در بین معامله گران دلار 

 در روز های اخیر اخبار منفی از برجام در بین معامله گران دلار زمزمه می شود. عده ای از معامله گران از احتمال تعویق مذاکرات هسته ای  و طولانی شدن روند رایزنی ها سخن می گویند. همین امر موجب شده که خرید های احتیاطی افزایش پیدا کند . 

 

تیتر یک
  • تلاطمات ارزی در مختصات اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: ساساً چرا دینامیکِ اقتصاد ایران تا این حد وابسته به تغییرات نرخ ارز شده است؟ پاسخ به این سوال را باید در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید