رصد بازار مسکن؛

قیمت آپارتمان در پونک+ جدول

کدخبر: ۵۳۵۹۶۳
قیمت خانه ۱۰۰ متری در پونک چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. یعنی متری ۴۷ میلیون تومان است. این خانه در بخشی از پونک قرار دارد که متعلق به منطقه پنج تهران می‌شود و فروشنده ارزش هر متر را شش میلیون تومان کمتر از متوسط قیمت منطقه (متری ۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان) درنظر گرفته و در آگهی اتفاقا به همین موضوع اشاره کرده است.
قیمت آپارتمان در پونک+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو، قیمت آپارتمان در منطقه دو و پنج تهران که محله پونک را در خود جای دادند به‌ترتیب متری ۶۳ و ۵۵ میلیون تومان است. ارقامی که نشان می‌دهند، خرید خانه ۱۰۰ متری در این بخش‌های شهر به‌ترتیب شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. با این حال بررسی جدید‌ترین فایل‌های فروش آپارتمان در پونک مشخص می‌کند امکان خرید خانه با بودجه کمتر وجود دارد که البته خریدار باید با نداشتن امکاناتی مثل آسانسور و انباری یا عمر بنا بالا کنار بیاید. در طرف مقابل واحد‌هایی در پونک وجود دارد که طبق آمار ارزششان از گران‌ترین نقطه مسکن تهران بیشتر است. مثل واحد ۱۰۰ متری که ۹.۷ میلیارد یعنی متری ۹۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. این رقم از میانگین قیمت خانه‌های منطقه یک تقریبا متری ۱۰ میلیون تومان بیشتر است.

شمارش معکوس برای قطع یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی

قیمت خانه ۱۰۰ متری در پونک چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. یعنی متری ۴۷ میلیون تومان است. این خانه در بخشی از پونک قرار دارد که متعلق به منطقه پنج تهران می‌شود و فروشنده ارزش هر متر را شش میلیون تومان کمتر از متوسط قیمت منطقه (متری ۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان) درنظر گرفته و در آگهی اتفاقا به همین موضوع اشاره کرده است. دلیل اول آن احتمالا عمر بنا ۱۶ ساله واحد و دلیل دوم نداشتن آسانسور با وجود قرار گرفتن در طبقه سوم است. واحد ۱۰۰ متری دیگری در پونک تقریبا با مشخصاتی شبیه به مورد قبلی آگهی شده است. این یکی ۱۵ سال پیش ساخته شده، از نظر امکانات مجهز به آسانسور و انباری است و فروشنده آن ارزش هر متر را ۴۶ میلیون تومان در نظر گرفته و چشم‌انتظار خریداری است که توانایی پرداخت چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان را داشته باشد.

قیمت خانه در مناطق دو و پنج که محله پونک را در خود جای داده‌اند به‌ترتیب ۶۳.۶ و ۵۴.۹ میلیون تومان است. ارقامی که نشان می‌دهند خرید خانه ۱۰۰ متری در این دو منطقه به ترتیب شش میلیارد و ۳۶۰ و پنج میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان آب می‌خورد. آپارتمان ۱۰۰ متری با عمر بنا پنج سال، شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. واحدی که در منطقه دو تهران واقع شده و براساس آمار نزدیک به میانگین قیمت مسکن در این نقطه تهران (۶۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) فروخته می‌شود. فروشنده در معرفی این ملک به داشتن امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ اشاره کرده است. همان حوالی آپارتمان ۱۰۰ متری دیگری را دقیقا شش میلیارد تومان آگهی کرده‌اند. یعنی متری ۶۰ میلیون تومان که نزدیک به میانگین قیمت مسکن در این بخش از شهر است. این واحد شش سال پیش ساخته شده است. تا اینجا واحد‌های ۱۰۰ متری را در پونک بررسی کردیم که طبق آمار‌های رسمی از میانگین قیمت منطقه بیشتر نبودند، اما تا دلتان بخواهد واحد‌های ۱۰۰ متری در پونک داریم که بیش از میانگین قیمت منطقه به خریداران پیشنهاد می‌شوند.

عکسی تکان دهنده از مزار کیان پیرفلک

قیمت خانه در پونک می‌تواند با گران‌ترین نقاط تهران رقابت داشته باشد. درحالی که متوسط قیمت مسکن در منطقه یک تهران به متری ۸۸ میلیون تومان رسیده، واحدی در پونک متری ۹۶ میلیون تومان آگهی شده است. این واحد که به اسم کلید‌نخورده آگهی شده، دوتا پارکینگ دارد و فروشنده آن روی متریال درجه یک، کابینت هایگلس و موارد این چنینی مانور داده است. فروشنده دیگری واحد ۱۰۰ متری را به اسم آپارتمان لاکچری با قیمت ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان می‌فروشد. این واحد هم نوساز است و با امکانات کامل مثل آسانسور، انباری و پارکینگ فروخته می‌شود.

مشخصات آپارتمان‌های ۱۰۰ متری در پونک

عمر بنا

مشخصات

قیمت کل

قیمت هر متر مربع

۱۶ سال

بدون آسانسور

۴.۷ میلیارد تومان

۴۷ میلیون تومان

۱۵ سال

بدون پارکینگ

۴.۶ میلیارد تومان

۴۶ میلیون تومان

پنج سال

امکانات کامل

۶.۲ میلیارد تومان

۶۲ میلیون تومان

شش سال

امکانات کامل

شش میلیارد تومان

 میلیون تومان

نوساز

امکانات کامل

۹.۷ میلیارد تومان

۹۷ میلیون تومان

نوساز (کلیدنخورده)

امکانات‌کامل+‌ دو پارکینگ

۹.۶ میلیارد تومان

۹۶ میلیون تومان

 
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید