استراحت کردن قیمت دلار در سلیمانیه

حرکت سپر به سپر دلار آزاد و رسمی /قیمت طلا و سکه ریخت

کدخبر: ۵۵۱۷۲۹
در هرات امروز قیمت دلار پر حرارت شروع شد. حتی عده ای از معامله گران مدعی بودند دلار بر روی پله اول کانال جدید قرار گرفته بود اما در ادامه معاملات نقدی نسبت به عصر پنجشنبه گذشته رنج بود.
حرکت سپر به سپر دلار آزاد و رسمی /قیمت طلا و سکه ریخت

به گزارش اقتصادنیوز، بررسی بازار ارز در اولین روز هفته جاری نشان از کاهش شکاف دلار در بازار آزاد و رسمی دارد . گفته می شود امروز نرخ دلار در صرافی ملی در محدوده 43 هزار و 910 تومان به فروش رسید.

در سایت بازار متشکل ارزی هم نرخ دلار امروز در حول و حوش و 2 هزار تومان گران شد و برروی 43 هزار و 475 تومان قرار گرفت. روز گذشته نرخ دلار در سایت مذکور در محدوده  41 هزار و 616 تومان به فروش رسیده بود. 

حرکت سپر به سپر دلار آزاد و رسمی 

عده ای از  معامله گران معتقد بودند فرزین همان راه همتی را می‌رود. راهی که آن‌ها اسمش را گذاشته بودند مهار اسب سرکش. یعنی با سرعت به اسبی که افسارش در رفته است نزدیک شوی، بعد به آن افسار بزنی، در وقت مناسب مهارش کنی و برگردد. آن‌ها معتقد بودند این سیاستی است که دوباره اجرا شده و تا حدودی موفق بوده است اما باید دید تکرار آن در یک وضعیت کاملا متفاوت با زمان اول، می‌تواند نتیجه‌بخش باشد.

از نگاه فعالان بازار حرکت سپر به سپر در واقع رانت را از بین می برد و در نتیجه تقاضای آربیتراژی هم حذف خواهد شد. 

آغاز فروش ارز سهمیه ای 

ارز سهمیه ای که قرار بود از روز سه شنبه هفته قبل توزیع شود در مسیر با مشکلاتی روبرو شد اما طبق خبر جدید بانک مرکزی برای متقاضیان ارز سهمیه ای؛  از امروز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ علاوه بر صرافی‌های مجاز، شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰یورو اقدام خواهند کرد.

عده ای از معامله گران  باور دارند در ابتدای هفته بخشی از نقدینگی به سوی بازار صرافی های مجاز خواهد رفت. در انتهای هفته بخشی از معامله گران در صف های خرید ارز سهمیه ای جمع شدند تا از امکان خرید 5 هزار یورو با نرخ پایین تر برخوردار شوند. این موضوع می تواند سمت تقاضا در بازار آزاد را تضعیف کند. 

قیمت دلار هرات پر حرارت شروع شد اما...

در هرات هم امروز قیمت دلار  پر حرارت شروع شد. حتی عده ای از معامله گران مدعی بودند دلار بر روی پله اول کانال جدید قرار گرفته بود اما در ادامه معاملات نقدی نسبت به عصر پنجشنبه گذشته رنج بود. 

استراحت کردن قیمت دلار در سلیمانیه 

بازیگران ارزی سلیمانیه هم امروز شاهد استراحت کردن قیمت دلار بودند. نرخ دلار در بازار مذکور نسبت به دو روز گذشته تقریبا ثابت مانده بود. 

ثبات نرخ درهم در بازار 

نرخ درهم نیز در شروع معاملات امروز اندکی رشد کرد اما در نیمه روز نسبت به عصر پنجشنبه ثبات پیدا کرد. 

رشد محدود قیمت طلا در بازار جهانی 

قیمت اونس طلا  که در روز هالی گذشته به مرز 1950 دلار نزدیک شده بود در بازار امروز در محدوده 1927 دلار  به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با دیروز 2 دلار بالاتر بود. 

کاهش قیمت طلا 18 عیار

در بازار داخلی ایران قیمت طلا 18 عیار نزولی شد. آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت طلا 18 عیار امروز تا 2 میلیون و 136 هزار و 900 تومان بالا رفته است. 

قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز در زمان نگارش  این گزارش 2 میلیون و 95  هزار و 100  تومان بودکه در مقایسه با عصر دیروز نزدیک به 22 هزار تومان کاهش را نشان می دهد.

ریزش قیمت سکه امامی 

قیمت سکه امامی هم امروز از مرز 25 میلیون تومان فاصله گرفت. روز پنجشنبه گذشته قیمت هر قطعه سکه امامی در محدوده 24 میلیون و 800 هزار تومان به فروش رسیده بود اما در بازار امروز از این محدوده دور شد و تا 24 میلیون و 301 هزار تومان هزار پایین آمد . نرخ ربع سکه هم امروز 100 هزار تومان ارزان شد. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید