رصد بازار خودرو؛

قیمت نجومی خودروهای مونتاژی در ایران /قیمت تیگو و آریزو در خارج از ایران چند؟

کدخبر: ۵۵۹۵۴۶
در حالی قیمت خودرو Tiggo۸PRO تولیدی شرکت مدیران‌خودرو در بازار به ۳ میلیارد تومان رسیده که میانگین قیمتی این خودرو در بازارهای جهانی حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است و به عبارتی اختلاف ۱۷۶ درصدی با بازار جهانی دارد.
قیمت نجومی خودروهای مونتاژی در ایران /قیمت تیگو و آریزو در خارج از ایران چند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرهیختگان ، نگاهی به اختلاف قیمتی میان برخی خودروهای مونتاژ شده در داخل کشور نشان می‌دهد، فاصله بزرگی میان قیمت مبادله‌ای داخل کشور با همان مدل خودرو که در خارج از کشور مورد خریدوفروش قرار می‌گیرد وجود دارد.

با وجود میانگین اختلاف 110 درصدی بین قیمت داخل و خارج کشور خودروهای مونتاژی، اختلاف‌های شدید بیش از 150 و حتی 180 درصدی نیز در برخی مدل‌های خودرو وجود دارد که نشان از سرایت بازار واسطه‌گری و دلالی به این بخش دارد.

ثبت‌نام خرید لاستیک دولتی با قیمت مصوب + لینک ثبت‌نام

 برای مثال در حالی قیمت خودرو Tiggo8PRO تولیدی شرکت مدیران‌خودرو در بازار به 3 میلیارد تومان رسیده که میانگین قیمتی این خودرو در بازارهای جهانی حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان است و به عبارتی اختلاف 176 درصدی با بازار جهانی دارد.

یا به‌عنوان مثالی دیگر اگر چه خودرو X22PRO در بازار کشور در حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان قیمت دارد اما میانگین قیمتی این مدل در بازار جهانی حدود 430 میلیون تومان است که نشان از اختلاف 155 درصدی بازار داخل و خارج کشور دارد.

به همین ترتیب خودروهای Arrizo5 با یک میلیارد و 280 میلیون، JAC J7 با 2 میلیارد و 300 میلیون و JAC T8 نیز که با 2 میلیارد و 150 میلیون مورد معامله قرار می‌گیرند به ترتیب با اختلاف 147، 131 و 127 درصدی روبه‌رو هستند و به شکلی دیگر می‌توان گفت تفاوت قیمت میان بازار داخل و بازار خارج کشور به‌طور میانگین در خودروهای مورد بررسی حدود 110 درصد است. 

 

62541149

 
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید