افت واردات ایران از آمریکا

کدخبر: ۵۶۱۰۴۶
علاوه بر افت واردات ایران از آمریکا داده‌های اعلام شده نشان می دهد که صادرات ایران به آمریکا نیز در ژانویه امسال صفر بوده است.
 افت واردات ایران از آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران؛ براساس داده‌های اعلام شده از سوی اداره آمار آمریکا واردات ایران از آمریکا در نخستین ماه سال جاری میلادی 3.1 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با سال قبل افتی 36 درصدی داشته است. ایران در ژانویه سال میلادی گذشته 4.9 میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کرده بود. ارزیابی داده‌ها نشان دهنده آن است که ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا در ژانویه 2023 در جایگاه 172 قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش مبادلات تجاری دو کشور در 12 ماهه سال 2022 با افزایش 40 درصدی نسبت به سال قبل از آن به 56.7 میلیون دلار رسیده بود.

علاوه بر افت واردات ایران از آمریکا داده‌های اعلام شده نشان می دهد که صادرات ایران به آمریکا نیز در ژانویه امسال صفر بوده است، براساس داده‌ها ایران در ژانویه سال قبل نیز هیچ کالایی به آمریکا صادر نکرده بود.

افزایش کسری تجاری آمریکا

اداره آمار آمریکا همچنین از افزایش 1.6 درصدی کسری تجاری این کشور به 68.3 میلیارد دلار در ژانویه 2023 خبر داده است. آمریکا در این ماه 257.5 میلیارد دلار کالا صادر و 325.8 میلیارد دلار کالا وارد کرده است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: بازدهی طلا در ماه گذشته ۸ درصد افزایش یافت و مهمتر از آن، برای سه ماهه اول سال، ۱۶۰ دلار افزایش داشت که به…

از دست ندهید
کارگزاری مفید