حال و هوای بازار ارز و طلا به روایت «اقتصادنیوز»؛

تداوم کاهش قیمت دلار و سکه /نرخ طلا صعودی شد

کدخبر: ۵۷۱۱۰۴
امروز اگرچه نرخ طلا صعودی بود اما قیمت سکه مانند روز قبل مسیر کاهش را دنبال کرد. سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و ارز در محدوده 33 میلیون و 600 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز قبل 200 هزار تومان کاهش را نشان می دهد.
تداوم کاهش قیمت دلار و سکه /نرخ طلا صعودی شد

 به گزارش اقتصادنیوز ، نرخ دلار در بازار ارز هرات امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت 1402 مانند روز گذشته نوسان نزولی را تجربه کرد. نرخ حواله درهم نیز امروز به مسیر کاهشی روز قبل ادامه داد. در تهران هم قیمت دلار مانند روز قبل تا حدودی اصلاح شد.

با این حال، مرکز مبادله ارز و طلا امروز شاهد صعود قیمت دلار (اسکناس) بود. اسکناس آمریکایی بود.آن طور که مرکز مبادله اعلام کرده نرخ دلار با افزایش 220 تومانی نسبت به روز گذشته، در سطح عدد 42 هزار و 306 تومان قرار دارد.

همچنین قیمت یورو در این مرکز رقم 46 هزار و 521 تومان را نشان می‌دهد که نسبت به روز گذشته افزایش 355 تومانی داشته است.

قیمت درهم امارات نیز در سطح 11 هزار و 519 تومان اعلام شده است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 38 هزار و 460 تومان، 42 هزار و 292 تومان و 10 هزار و 472 تومان درج شده است.

همچنین قیمت هر گرم طلای 18 عیار امروز 13 اردیبهشت 1402 در مرکز مبادله ارز و طلا با کاهش نامحسوس 17 هزار تومانی نسبت به روز گذشته در سطح 2 میلیون و 622 هزار تومان قرار دارد.

نرخ ارز توافقی در بازار 

قیمت ارز و سکه در سایت کانون صرافان امروز نیز روند کاهشی به خود گرفته و قیمت‌ها یک کانال پایین‌تر آمده‌اند.

قیمت دلار امروز چهار‌شنبه 13 اردیبهشت ۱۴۰۲ به صورت توافقی در سایت کانون صرافان ایرانیان (تا حوالی ساعت 13:00) بطور میانگین حدود 41 هزار و 830 تومان اعلام شده که نسبت به روز گذشته 176 تومان افزایش داشته است.

در همین سایت قیمت یورو توافقی نیز با کاهش 380 تومانی رقم میانگین 45 هزار و 403 تومان برای آن درج شده است.

قیمت درهم امارات به صورت توافقی بطور میانگین 14 هزار و 90 تومان اعلام شده است.

این نرخ‌ها در حالی است که در  بازار ارز آزاد  با قیمت‌هایی که بانک مرکزی آنها را غیررسمی می‌خواند،  قیمت دلار  در مرز 54 هزار تومان قرار دارد.

به نظر می‌رسد خبر نصب دوباره‌ی دوربین‌های نظارتی آژانس در سایت‌های اتمی ایران تاحدودی  قیمت دلار در بازار آزاد  را کاهش داده است.

تداوم کاهش قیمت سکه  ، نیم سکه و ربع سکه

قیمت انواع سکه در سایت کانون صرافان همانند دیروز روند کاهشی به خود گرفته است.

طبق اعلام کانون صرافان، قیمت سکه امامی امروز با کاهش قابل توجه تقریبا یک میلیون تومانی به کانال 33 میلیون تومانی برگشته و رقم میانگین 33 میلیون 190 هزار تومان را به ثبت رسانده است.

قیمت نیم سکه نیز در صرافی‌های مجاز با کاهش تقریبا 370 هزار تومانی رقم میانگین 18 میلیون و 911 تومان را نشان می‌دهد.

تا حوالی ظهر امروز چهار‌شنبه 13 اردیبهشت ۱۴۰۲ قیمت ربع سکه در کانون صرافان، رقم 12 میلیون و 60 هزار تومان اعلام شده است.

قیمت طلا  صعودی شد 

قیمت طلا ۱۸ عیار طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و ارز امروز در محدوده  2 مییون و 741 هزار و 500 تومان به فروش رسید. این قیمت نسبت به عصر دیروز در حول و حوش 20 هزار تومان بالا رفته است. 

ریزش قیمت سکه در سایت اتحادیه 

امروز اگرچه نرخ طلا صعودی بود اما قیمت سکه مانند روز قبل مسیر کاهش را دنبال کرد. سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و ارز در محدوده 33 میلیون و 600 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز قبل 200 هزار تومان کاهش را نشان می دهد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی