بازدهی منفی نیم سکه و ربع سکه در اردیبهشت

توقف قیمت سکه در مرز حساس /پیش بینی بازار سکه امروز

کدخبر: ۵۷۵۲۶۸
برخی از سکه‌بازان می‌گویند در صورتی که دلار در روز جاری دوباره رشد کند احتمال ماندگاری قیمت سکه بالای مرز مقاومت، محتمل خواهد شد.
توقف قیمت سکه در مرز حساس /پیش بینی بازار سکه امروز

به گزارش اقتصادنیوز ، سکه بازان در آخرین روز ماه اردیبهشت شاهد درخشش فلز گران بهای داخلی بودند. قیمت سکه امامی دیروز تا مرز 32 میلیون تومان پیشروی کرد اما در نهایت در محدوده 31 میلیون و 800 تا 900  هزار تومان به کار خود پایان داد.

این قیمت در واقع حکایت از افزایش بیش از یک میلیون تومانی سکه در ایستگاه پایانی اردیبهشت دارد.

ورود سکه به خاکریز جدید

خبر فوری برای طلافروشان

بازدهی منفی نیم سکه و ربع سکه در اردیبهشت

بررسی ها نشان  می دهد که سکه امامی در معاملات اردیبهشت ماه بازدهی در حدود یک درصدی را به ثبت کرده است و از رقم 31میلیون و 580 هزار تومان در 31 فروردین ماه به رقم 31 میلیون و 890 هزار تومان در پایان معاملات روز گذشته رسید. اما این در حالی است که دو برادر کوچک‌تر این خانواده یعنی نیم و ربع سکه برخلاف سکه طرح جدید نوسانات کاهشی از خود به جا گذاشتند.

بر این اساس هر قطعه نیم سکه با منفی 44/ 7 درصد از رقم 18میلیون و 800 هزارتومان در واپسین معاملات فروردین ماه به رقم 17 میلیون و 400هزار تومان در روز گذشته رسید. ربع سکه نیز طی یک ماه اخیر حدود 270 هزار تومان کاهش یافت و شاخص بازدهی خود را در رقم منفی 31/ 2درصد ثبت کرد.

مرز سرنوشت ساز در در بازار سکه و دلار 

شب گذشته قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی در محدوده 31 میلیون و 800 هزار تومان قرار داشت.قیمت دلار هم در مرز مقاومتی مهمی ایستاده بود.

پیش بینی قیمت سکه در بازار امروز 

برخی از سکه‌بازان می‌گفتند در صورتی که دلار در روز جاری دوباره رشد کند احتمال ماندگاری سکه بالای مرز مقاومت، محتمل خواهد شد.

با این حال، دسته‌ای دیگر می‌گفتند دیروز دلار به مرز های بالاتر سرک کشید، با این حال نتوانست محدوده یاد شده را حفظ کند و همین امر باعث شد سکه مرز ۳۲ را از دست بدهد.

از سوی دیگر ،فعالان اقتصادی باور دارند که در سومین روز هفته سکه‌بازان ، نوسانات بازار طلای جهانی را هم تحت نظر خواهند گرفت. به عقیده آنها در روزهای گذشته یکی از دلایل مهم حضور  فلز گرانبهای داخلی بالای نیمه کانال 30 میلیون تومانی، افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی و گذر از محدوده هزار و 970 دلار بود.این دسته هم می گفتند در صورتی که مرز 1970 دلار در بازار امروز حفظ شود خوش بینیمعامله گران سکه تقویت خواهد شد. 

با این حال؛ عده ای هم با اشاره به رشد قیمت سکه امامی در روز های پایانی اردیبهشت ماه می گفتند احتمالا سکه بازان از خریدهای قبلی خود کسب سود کنند و در موقعیت فروش قرار بگیرن؛ بنابراین ممکن است سکه امامی اصلاح شود. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی