خبر فوری درباره سهام عدالت متوفیان/ آخرین زمان دریافت اعلام شد+ جزییات

کدخبر: ۶۲۹۱۴۳
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گیلان گفت: 10 اسفند آخرین زمان وراث برای دریافت ارث سهام عدالت متوفا است.
خبر فوری درباره سهام عدالت متوفیان/ آخرین زمان دریافت اعلام شد+ جزییات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم قنبرپور، مدیرعامل  شرکت سرمایه گذاری گیلان  گفت: وارثان متوفیانی که تاریخ فوت آن‌ها تا تاریخ ۱/۵/۱۳۹۹ است، برای دریافت سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته، به کارگزاری‌های بورس، بانک‌های عامل و دفاتر پیشخوان دولت در شهرستان خود مراجعه کنند.

او افزود: مراجعه کنندگان کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه همه وراث قید شده در گواهی انحصار وراثت و اصل یا کپی گواهی حصر وراثت را به همراه داشته باشند.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گیلان، بانک‌های ملی، ملت، تجارت و پارسیان برای ثبت اطلاعات وراث متوفی در این استان در نظر گرفته شده اند.

قنبرپور تصریح کرد: یکی از ورثه به عنوان نماینده از طرف دیگر وراث که اطلاعاتش در  سامانه سجام  ثبت شده می‌تواند برای انجام کار‌های اداری در این خصوص اقدام کند.

خبر مرتبط
خبر فوری از تقسیم سود سهام عدالت

اقتصادنیوز: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سود کل سهام عدالت در سال جاری حدود ۸۰ همت بود که ۳۰ همت آن تقسیم شد و ۲۰ همت دیگر آن نیز درآینده‌ای نزدیک تقسیم می‌شود.

او با اشاره به اینکه فرآیند تقسیم سهام عدالت بین وراث ۲ روز زمان می‌برد، گفت: اشخاص دارای سجام بورس، بعد از ورود به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه، به نشانی ddn.csdiran.ir، می‌توانند از طریق گزینه «امور سهام عدالت متوفی» با وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد متوفی از وضعیت  سهام عدالت متوفی  استعلام بگیرند.

خبر مرتبط
فوری/ واریز سود سهام عدالت متوفیان در اسفند ماه

اقتصادنیوز: معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به آخرین اقدامات صورت گرفته برای تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان اشاره و اعلام کرد: اگر فرآیند تقسیم سود سهام عدالت وراث حداکثر تا ۱۰ اسفند ماه به پایان برسد، سود سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته به حساب وراث پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گیلان یادآوری کرد: کسانی که از قبل برای تقسیم ارٍث و گرفتن انحصار وراثت در دفاتر پیشخوان دولت و یا دفاتر الکترونیک قضایی ثبت نام کرده اند به نام نویسی دوباره نیاز ندارند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید