دور دنیا

قیمت‌ها ساز کاهش کوک کردند/ ریال عمان و درهم امارات در سراشیبی سقوط

کدخبر: ۶۳۶۸۱۷
اقتصادنیوز: هفتمین روز از سال 1403 برای بازار ارز تهران در حالی سپری شد که جو حاکم بر قیمت‌ها برای دومین روز پیاپی کاهشی بود. امروز قیمت درهم امارات به 16648 تومان سید.
قیمت‌ها ساز کاهش کوک کردند/ ریال عمان و درهم امارات در سراشیبی سقوط

به گزارش اقتصادنیوز، دومین هفته از تعطیلات آغازین سال 1403 در حالی آغاز شده است که روند سفرهای نوروزی ایرانیان هر چند نزولی شده اما همچنان ادامه دارد و در این بین، عراق یکی از مقاصدی است که در این مدت میزبان مسافران بسیاری از کشورمان بوده است و بسیاری از فرصت تعطیلات امسال استفاده کردند تا به زیارت عتبات عالیات بروند.

بنابر اعلام حمیدرضا محمدی، معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت «31 هزار و 350 نفر برای اعزام به عتبات نوروزی ثبت‌نام کردند و از این تعداد 61 درصد کاروان‌ها به صورت زمینی و 39 درصد به صورت هوایی» راهی عراق شدند.

همچنین پایانه‌های مرزی مهران و شلمچه در این مدت شاهد حضور گسترده مسافران بوده است و طبق آنچه جواد هدایتی، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای هم اخیرا اعلام کرده است، «دو پایانه مرزی مهران و شلمچه جایگاه‌های اول و دوم پرترددترین مرزهای مسافری بین‌المللی کشور را در نوروز 1403 به خود اختصاص داده‌اند.»

براساس آنچه هدایتی اعلام کرده است، «عتبات عالیات مقصد اول سفرهای زمینی برون‌مرزی ایرانیان در روزهای آغازین امسال است.» و به همین بهانه و برای آنکه مسافران در جریان آخرین قیمت دینار عراق باشند؛ در ادامه مروری بر آخرین نوسانات این ارز در بازار تهران خواهیم داشت.

قیمت دینار عراق امروز 7 فروردین 1403

معاملات هفتمین روز از فروردین ماه در حالی برای بازار ارز تهران سپری شد که قیمت دینار عراق ثبات را در پیش گرفت و بدون آن که در مقایسه با روز گذشته تغییری را تجربه کند؛ 46 تومان معامله شد.

این در حالیست که دینار عراق خلاف روند سال گذشته که معاملات را کم نوسان و با ثبات سپری کرده بود، در حالی وارد سال جدید شد که افزایش و کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده بود.

خبر مرتبط
قیمت درهم امارات و دینار عراق امروز سه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳ +جدول

اقتصادنیوز: درهم امارات مبادله ای، امروز به ۱۱,۸۳۷ (یازده هزار و هشتصد و سی و هفت ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، بدون تغییر ۰ درصدی داشته است.

قیمت لیر ترکیه در بازار امروز

امروز قیمت لیر ترکیه در جریان معاملات بازار ارز تهران شیب نزولی را در پیش گرفت و در مقایسه با آنچه در مبادلات روز گذشته تجربه کرده بود، 20 تومان ارزان و 1905 تومان نرخ گذاری و معامله شد.

این دومین روزی است که لیر ترکیه شیب نزولی قیمت را طی می کند. همچنین نرخ برابری لیر با دلار آمریکا امروز 0.031 است که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

درهم

نرخ امروز درهم امارات

قیمت درهم امارات هم در نتیجه مبادلات ارزی امروز بازار تهران افت نسبی را نسبت به روز پیش تجربه کرد.

هر درهم امارات که در شامگاه دوشنبه 6 فروردین ماه 16795 تومان قیمت خورده بود، امروز 16648 تومان ارزش گذاری شد تا افت 147 تومانی داشته باشد.

نرخ برابری درهم امارات با دلار آمریکا هم در بازار ارز تهران امروز به 0.272 رسید.

آخرین قیمت ریال عمان در بازار

امروز ریال عمان که در میان ارزهای مسافرتی از قیمت بالایی برخورددار است هم به تبعیت از روند کاهشی حاکم بر بازار ارز تهران، افت قیمت را تجربه کرد.

هر ریال عمان که در جریان معاملات روز پیش 160,010 مبادله شده بود، امروز 158,590 تومان ارزش گذاری شد تا هزار و 420 تومان ارزان شده باشد.

ریال عمان

نرخ امروز منات آذربایجان

امروز منات آذربایجان هم در بازار ارز تهران ساز کاهش قیمت را همچون روز گذشته کوک کرد تا با تجربه ریزش قیمت 330 تومانی؛ 35780 تومان معامله شود.

بدین ترتیب منات آذربایجان پس از چند روزی که در کانال 36 هزار تومان حضور داشت، به کانال 35 هزار تومان عقب نشینی کرد.

قیمت درام ارمنستان امروز

درام ارمنستان هم عصر امروز در حالیکه معاملات به ساعات پایانی خود نزدیک شدند، نتوانست روند ثبات همیشگی خود را در پیش بگیرد و به جو نزولی بازار پاسخ مثبت داد. قیمت درام ارمنستان امروز دو تومان پایین آمد و به 154 تومان رسید.

درام ارمنستان

آخرین قیمت لاری گرجستان

امروز همچنین قیمت لاری گرجستان هم در پایان مبادلات ارزی معامله گران در بازار تهران چاره ای جز کاهش را در پیش روی خود ندید و 22670 تومان ارزش گذاری و خرید و فروش شد. بدین ترتیب قیمت لاری در مقایسه با روز پیش 260 تومان افت داشته است.

هفتمین روز از فروردین ماه برای بازار ارز تهران در حالی سپری شد که جو حاکم بر قیمت‌ها برای دومین روز پیاپی در سال 1403 کاهشی بود و دینار عراق تنها ارزی بود که ثبات قیمت را تجربه کرد. امروز هم طبق روال روزهای گذشته ریال عمان بیشترین میزان کاهش قیمت را تجربه کرد و درام ارمنستان هم کمترین میزان افت ارزش را به خود اختصاص داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید