میزان تولید برنج در کشور+آمار

کدخبر: ۶۳۸۳۴۷
اقتصادنیوز: دبیرانجمن تولیدکنندگان برنج خاطرنشان کرد: با احتساب تولید ۲ میلیون و ۲۰۰ تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج در داخل، کسری نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود.
میزان تولید برنج در کشور+آمار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جمیل علیزاده شایق گفت: با توجه به آب بر بودن کشت برنج و محدودیت منابع آبی، افزایش سطح زیرکشت برنج راهکار خودکفایی نیست‌.

دبیرانجمن تولیدکنندگان برنج گفت: بنابر آمار، سالانه ۳ میلیون تن برنج مورد نیاز کشور است که با احتساب تولید داخل، کسری نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود.

به گفته او، توسعه کشت ارقام پرمحصول و کیفی سازگار با ذائقه ایرانی به جای ارقام محلی و اصلاح الگوی تغذیه راهکار دستیابی به خودکفایی برنج است.

خبر مرتبط
۹۵۰ هزار تن برنج وارد کشور شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: دبیر انجمن تامین کنندگان و تولیدکنندگان برنج گفت: بنابر دستور معاون اول و مشکلات تامین ارز، تاکنون ۹۵۰ هزار تن برنج وارد شده است.

علیزاده ادامه داد: با اصلاح الگوی تغذیه و جایگزینی حبوبات و دیگر اقلام که متناسب با الگوی غذایی است، می توان به خوداتکایی برنج دست یافت و تنها این امر مستلزم برنامه است.

وی گفت: بنابر آمار با احتساب تولید ۲ میلیون و ۲۰۰ تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج در داخل، کسری نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید