ضرر سنگین مرغداران/ تخم مرغ گران می شود؟

کدخبر: ۶۳۸۸۸۸
اقتصادنیوز: رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران گفت: با احتساب قیمت تخم مرغ از ابتدای فروردین مرغداران در فروش هرکیلو محصول ۱۰ هزارتومان متضرر بودند که زیان قابل توجهی شده است‌.
ضرر سنگین مرغداران/ تخم مرغ گران می شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر نبی‌پور گفت: از ابتدای فروردین قیمت تخم مرغ روند نزولی به خود گرفت به طوری‌که هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۸ هزارتومان عرضه می شود که با نرخ مصوب خود ۱۰ هزارتومان اختلاف دارد.

به گفته او، با توجه به افزایش تولید، برآورد می شود که نوسانی در قیمت تخم مرغ نداشته باشیم. کمااینکه سال گذشته با ۲۰ درصد افزایش قیمت، تخم مرغ کمترین نوسان قیمت را در سبد مصرفی خانوار داشت.

نبی پور ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که صادرات تخم مرغ تا پایان سال به بیش از ۲۰۰ هزارتن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار قیمت تمام شده واقعی تخم مرغ با احتساب ۱۰ درصد سود برای مرغدار را بالای ۵۴ تا ۵۵ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با احتساب قیمت تخم مرغ از ابتدای فروردین مرغداران در فروش هرکیلو محصول ۱۰ هزارتومان متضرر بودند که زیان قابل توجهی شده است‌.

او گفت: بنابر آمار تولید روزانه تخم مرغ به ۳ هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است و همواره پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش یابد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی