گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا و سکه

طلا رکورد زد؛ بازار سکه غافلگیر شد؟/ شرط مهم برای خروج بازار از سکون/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 17 خرداد 1403

کدخبر: ۶۵۱۵۸۱
اقتصادنیوز: در حالی که قیمت سکه در جریان معاملات روز چهارشنبه 16 خرداد رنج بود، امروز و در آستانه آغاز به کار بازار، از دو مولفه مهم یعنی طلا و دلار سیگنال افزایشی دریافت کرد. قیمت طلای جهانی امروز رکورد بی‌سابقه‌ای را ثبت کرده است.
طلا رکورد زد؛ بازار سکه غافلگیر شد؟/ شرط مهم برای خروج بازار از سکون/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 17 خرداد 1403

به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه روز پنجشنبه 17 خرداد ماه را در حالی آغاز کرده است که معاملات در روز چهارشنبه رنج بود و قیمت سکه امامی که در 40 میلیون و 600 هزار تومان روز را بازگشایی کرده بود، روز را با همین نرخ به پایان رساند؛ توقفی که از روند قیمتی اونس طلا به عنوان یکی از مولفه‌های موثر بر قیمت فلز گران بهای داخلی نشات گرفت.

قیمت طلای جهانی روز چهارشنبه با رشد بی سابقه ای همراه شد و با افزایش بیش از یک درصدی، از مرز مقاومتی 2349 دلار عبور کرد؛ مرزی که در صورت تثبیت، افزایش قیمت اونس را تضمین خواهد کرد. این در حالی ست که قیمت طلای آبشده هم مانند سکه رنج بود و در کانال 14 میلیون نوسان داد. به گزارش اقتصادنیوز طلای آب شده هم در معاملات پشت خطی امروز 14 میلیون و 553 هزار تومان قیمت خورد و قیمت پشت خطی سکه هم به 40 میلیون و 825 هزار تومان رسید که رشد حدود 225 تومانی داشته است. پیش بینی روند صعودی قیمت طلا هم درست از آب درآمد و قیمت اونس طلا در لحظه تدوین این گزارش ضمن حفظ مرز مقاومتی 2349 دلار، به رشد خود ادامه داده و 2363 دلار قیمت خورده است که سقف جدیدی است و یک رکورد محسوب می‌شود.

اما موضوع سیاسی مهم برای معامله گران در بازار سکه، صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و واکنش ایران به این اقدام بود؛ امری که باعث شد تا دو مولفه موثر بر قیمت سکه، یعنی طلا و دلار روند افزایشی را در پیش بگیرند. هر چند قیمت دلار هرات پس از انتشار این خبر بالا رفت اما خیلی زود دنده عقب گرفت و به روند کاهشی خود بازگشت.

با این حال براساس آنچه فنی های بازار اعلام کرده اند، در صورتی که روند قیمت اونس طلا و دلار در جریان معاملات روز پنجشنبه افزایشی باقی بماند، قیمت سکه هم به روند نزولی روز چهارشنبه پایان داده و بالا خواهد رفت.

همچنین برخی دیگر از فعالان بازار پیش بینی می کنند، در صورت حفظ مرز حمایتی ۱۴ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان برای طلای آبشده، احتمال رشد قیمت تا محدوده ۱۴ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان وجود دارد و در صورت یک بازگشایی چهارساعته بالای این مرز، احتمال خارج شدن بازار از فرم رنج اخیر بالا خواهد رفت و بازار سیگنال صعودی دریافت خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی