خبر خوش برای خوش‌مصرفان آب/قبض آب این مشترکین رایگان می‌شود

کدخبر: ۶۵۵۳۴۹
اقتصادنیوز: برای مشترکینی که زیرالگو، مصرف آب دارند و نسبت به سال گذشته خود، مصارف خود را کاهش داده‌اند، به‌ازای هر مترکعب کاهش مصرف، ۹۰۰ تومان در قبوض آنها لحاظ می‌شود.
خبر خوش برای خوش‌مصرفان آب/قبض آب این مشترکین رایگان می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شهرام حیدریان، مدیرکل دفتر تعرفه و خدمات مشترکین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 24 میلیون مشترک آب در کشور داریم که 34 میلیون واحد انشعاب را شامل می‌شود.

خبر مرتبط
قبض آب و برق برای این گروه رایگان می‌شود

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، گفت: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی که جزو مشترکان کم مصرف هستند، از تخفیف قبوض خانگی تا سقف رایگان برخوردار می‌شوند.

وی افزود: 55درصد مشترکان که 31درصد آب شرب را مصرف می‌کنند، مصارفی زیرالگو تا الگوی مصرف دارند، 32 درصد مشترکان با سهم 53درصدی در مصرف آب، بیش از دو برابر الگو مصرف آب دارند و 6 درصد مشترکان با سهمی 16 درصدی در مصرف آب، بیش از 2برابر الگو مصرف آب دارند.

حیدریان با بیان اینکه "از ابتدای سال 1402 ساختار تعرفه اب تغییر کرد"، گفت: تفره‌گذاری آب به‌گونه‌ای شد که مشترکین پرمصرف انگیزه بیشتری برای کاهش مصرف داشته باشند.

وی ادامه داد: برای مشترکان پرمصرفی که بیش از 2 برابر الگو، مصرف آب دارند پس از اطلاع‌رسانی و چند نوبت اخطار، اگر مصرف خود را اصلاح نکنند، در زمان پیک تابستان، آب آنها به‌صورت موقت از ساعت 9 صبح تا 3 بعدازظهر قطع خواهد شد.

مدیرکل دفتر تعرفه و خدمات مشترکین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: با اقدامات مدیریتی و اصلاح ساختار تعرفه‌ای، رشد مصرف اب شرب که بیش از 3درصد بود به کمتر از 1.8 درصد رسید.

وی افزود: برای مشترکینی که زیرالگو، مصرف آب دارند و نسبت به سال گذشته خود، مصارف خود را کاهش داده‌اند، به‌ازای هر مترکعب کاهش مصرف، 900 تومان در قبوض آنها لحاظ می‌شود که حتی ممکن است مجموع پاداش دریافتی از آب‌بهای آنها بیشتر شود و نه‌تنها قبض آب آنها رایگان شود، بلکه مبلغی نیز از آبفا بستانکار شوند.

حیدریان با بیان اینکه الگوی مصرف اب خانگی 15 مترمکعب در ماه است، گفت: برای 55درصد مشترکان که مصارفی زیرالگو دارند، به‌ازای هر مترمکعب مصرف آب، 360 تومان لحاظ می‌شود، یعنی 55درصد مشترکین آب‌بهای ماهانه‌ای در حدود 6400 تومان که شامل 5400 تومان آب‌آبها و 1000 تومان آبونمان می‌شود پرداخت می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی