عربستان دست نیافتنی شد/ ایجاد بزرگ‌ترین بازار جهان بیخ گوش ایران

کدخبر: ۶۵۵۸۰۷
اقتصادنیوز:‌ عربستان سعودی به بزرگترین بازار ساخت و ساز جهان تبدیل می‌شود.
عربستان دست نیافتنی شد/ ایجاد بزرگ‌ترین بازار جهان بیخ گوش ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گروه مشاوره املاک و مستغلات نایت فرانک اعلام کرد که عربستان سعودی قرار است به بزرگترین بازار ساخت و ساز جهان تبدیل شود زیرا این پادشاهی مبالغ هنگفتی را برای پروژه‌هایی با هدف بازسازی و تنوع بخشیدن به اقتصاد سرمایه‌گذاری می‌کند.

عربستان سعودی در حال پیشی گرفتن از آمریکا به عنوان بزرگترین بازار ساختمان در جهان است و به این دلیل است که این کشور سرمایه گذاری‌های مالی زیادی در طرح‌هایی با هدف تنوع بخشیدن به اقتصاد انجام داده است.

خبر مرتبط
چتر هسته‌ای از پاکستان؛ ماجرای بده و بستان موشکی عربستان با اسلام‌آباد

اقتثادنیوز: پاکستان همزمان تلاش دارد تا تعاملاتش را با تهران و ریاض افزایش دهد. گروهی بر این باورند که اسلام آباد به واسطه فشارهای اقتصادی به اعراب بالاخص ریاض متمایل شده و همزمان برای رویارویی با رقیب قدرتمندش یعنی هند، کنار چین قرار گرفته؛ مقوله ای که سیاست خارجی این بازیگر را پیچیده جلوه داده است.

ارزش کل تولید ساخت وساز کشور تا پایان سال ۲۰۲۸ به ۱۸۱.۵ میلیارد دلار خواهد رسید که نشان‌دهنده افزایش نزدیک به ۳۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۳ است. این طرح که به عنوان چشم‌انداز ۲۰۳۰ شناخته می‌شود، برای موفقیت باید جمعیت رو به رشد و همچنین هجوم مورد انتظار گردشگران خارجی را تامین کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هدف این طرح بلندپروازانه تغییر اقتصاد متکی به نفت است و نیاز به پذیرش جمعیت رو به رشد و همچنین هجوم پیش‌بینی‌شده گردشگران خارجی دارد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی