بازار کریپتو چه تاثیری از شاخص دلار می‌گیرد؟/ نرخ بهره کاهش می‌یابد؟

کدخبر: ۶۵۶۵۰۴
اقتصادنیوز: با وجود کاهش نرخ بهره در آمریکا و افزایش امیدواری‌ها به کاهش نرخ بهره، بازار کریپتو با رشد همراه نشده است.
بازار کریپتو چه تاثیری از شاخص دلار می‌گیرد؟/ نرخ بهره کاهش می‌یابد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،  بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) به شکل دقیق بر بازار کار، تورم و ارزش دلار نظارت دارد و سیاست‌های پولی خود را طبق آن‌ها تنظیم می‌کند. زمانی که تورم به سوی هدف 2 درصدی فدرال رزرو حرکت می‌کند، این اتفاق راه را برای کاهش نرخ بهره و تزریق نقدینگی با تأمین سرمایه لازم به بانک‌ها باز می‌کند،‌ به‌ویژه زمانی که اقتصاد نشانه‌هایی از ضعف نشان می‌دهد.

به نوشته کوین تلگراف، تازه‌ترین داده‌های مربوط به معیار مورد ترجیح فدرال رزرو برای تورم حاکی از آن است که سرعت رشد تورم در ماه می با کاهش همراه شده است. در این مدت‌زمان، افزایش قیمت‌ها در آمریکا، آهسته‌ترین رشد خود از مارس 2021 را ثبت کردند. شاخص هزینه‌های مصرف شخصی هسته که هزینه‌های مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، در ماه می و طبق یک مقیاس یک‌ساله، 2/6 درصد رشد داشت که مطابق با پیش‌بینی اقتصاددانان بود.

خبر مرتبط
نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز شنبه ۹ تیر 1403/ کاهش قیمت طلا و سکه+ جدول

اقتصادنیوز: امروز قیمت سکه امامی به 42,600,000 (چهل و دو میلیون و ششصد هزار) تومان رسید که نسبت به 2 روز پیش، کاهش ۰.۱۲ درصدی داشته است. قیمت طلا هم پایین آمد.

از لحاظ تئوری، بازار رمزارزها باید از افزایش امیدها درباره کاهش نرخ بهره منفعت ببرد. با این حال، موفقیت نسبی فدرال رزرو در کنترل تورم، باعث تقویت شاخص دلار شده است. در حال حاضر شاخص دلار در سطح 106 قرار دارد که بالاترین سطح آن از نوامبر 2023 است. در واقع هر زمان که شاخص دلار تقویت می‌شود، بر بازار رمزارزها تأثیر منفی می‌گذارد.

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نسبتا اطمینان دارند که فرود نرم اقتصادی (کاهش تورم بدون وقوع رکود) رخ می‌دهد. در این مورد، معامله‌گران احتمالا انتظار دارند بازارهای سهام به ثبت رکوردهای جدید ادامه داده و شوک قابل توجهی در بازار املاک و مستغلات نیز رخ دهد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز شنبه (9 تیر) از 60 هزار و 382 دلار تا 61 هزار و 192 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 18:57 به وقت ایران، 60 هزار و 975 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 70 دلار بیشتر شده است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 17/96 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود 5 درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 3 هزار و 380 دلار تا 3 هزار و 408 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 18:57 به وقت ایران، 3 هزار و 387 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 25 دلار کمتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار در 24 ساعت گذشته 8/99 میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل، حدود 3 درصد کاهش یافته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی