مذاکره همتی و قالیباف برای حذف چهار صفر

کدخبر: 404698
اقتصاد نیوز: رئیس کل بانک مرکزی برای تسریع در نهایی شدن طرح حذف چهار صفر با محمد باقر قالیباف رئیس مجلس رایزنی کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز، هفته گذشته جلسه مشترکی میان رئیس کل بانک مرکزی با رئیس مجلس برگزار شده تا با رفع سریعتر ایرادات شورای نگهبان این لایحه  مجدد در اولویت مجلس قرار گیرد و برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس بیاید.

در واقع، اکنون حذف ۴ صفر از پول ملی به ایستگاه آخر رسیده و منتظر تائید نهایی در صحن علنی مجلس است.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی با توجه به طراحی اسکناس های جدید هزینه احای پول در این حوزه چندان بالا نیست و فقط در سیستم‌های حسابداری باید موضوع مورد اصلاح قرار گیرد که ممکن است مساله ساز شود؛ اما پیش بینی نظام بانکی آن است که عملیاتی شدن کامل این کار، یکسال زمان ببرد تا بتوان سیستم‌ها را اصلاح کرد و با واحد پولی جدید تطبیق داد.

به گزارش مهر،خردادماه سال گذشته بود که شورای نگهبان برخی ایرادات را به لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی وارد دانست و به همین دلیل مجدد لایحه به دولت بازگشت تا بتواند مراحل حک و اصلاح را مجدد سپری کند و کار برای تبدیل شدن تومان به عنوان واحد پول ملی، یکسره شود.

در واقع آن روزها شورای نگهبان از بندی در لایحه حذف چهار صفر از پول ملی صحبت به میان آورده بود که بر اساس آن، تعهداتی در برابر صندوق بین المللی پول ایجاد شده بود که شورای نگهبان اعلام کرد این تعهدات به روشنی مطرح نشده و دارای ابهام است. اینجا بود که جلساتی با رئیس کل بانک مرکزی پیرامون لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی برگزار و اعلام شد تا زمانی که ابهامات نسبت به تعهدات به صندوق بین المللی پول رفع نشده، شورای نگهبان در مورد آن اظهارنظر قطعی نخواهد کرد.

محمدباقر+قالیباف+و+عبدالناصر+همتی

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما