رکوردهای بورس در هفته چهارم مهر ماه+ نمودار

نمادهای پر بازده بورس در هفته یخی

کدخبر: 368816
اقتصاد نیوز : در هفته آخر مهرماه، شاخص کل 149 هزار واحد پایین آمد و میانگین هفتگی صف‌ های فروش 156 درصد افزایش یافت و بازدهی بورس به مدار منفی 10 درصد رسید.

به گزارش اقتصاد نیوز، در آخرین روز معاملاتی هفته اخیر، شاخص کل بورس تهران در رقم یک میلیون و 412 هزار واحد ایستاد که نسبت به روز مشابه هفته پیشین 9.5 درصد کاهش داشته است. در واقع شاخص کل درهفته اخیر، در مقایسه با چهارشنبه هفته پیش، 149 هزار واحد پایین آمده است.

میانگین هفتگی ارزش معاملات بورس

کاهش میانگین هفتگی ارزش معاملات کل و خرد بورس

در هفته چهارم مهرماه، میانگین ارزش معاملات بازار 8 هزار و 962 میلیارد تومان برآورد شداین رقم در مقایسه با میانگین هفته قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. مقایسه دو رقم نشان می دهد در پایان ماه مهر و در مقایسه با هفته کاری ماقبل میانگینارزش معاملات بازار  44 درصد کاهش داشته است. همچنین میانگین ارزش معاملات خرد هفته 6 هزار و 546 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 50 درصد کمتر است. این رقم پایین ترین میزان از هفته اول فروردین است و با توجه به اینکه هفته اول کاری بورس در فروردین مصادف با عید نوروز بوده، این میزان معامله را می توان کف ارزش معاملات در سال جاری توصیف کرد.ارزش معاملات علاوه بر این که یکی از نشانه رونق بازار سهام می تواند باشد بیانگر قدرت نقدشوندگی در بورس نیز است. وقتی ارزش معاملات پایین می آید می توان تفسیر کرد که قدرت نقد شوندگی در این بازار در حال تضعیف است.

میانگین هفتگی معاملات خرد

رشد 156 درصدی صف‌های فروش

در آخرین روز معاملاتی هفته که شاخص کل 7 هزار واحد ریزش کرد، ارزش صف‌های فروش 2 هزار و 231 میلیارد تومان بود. بالاترین رقم ارزش صف‌های فروش به روز دوشنبه برمی‌گردد که رقمی معادل 7 هزار و 508 میلیارد تومان بود. همچنین در روز چهارشنبه، ارزش صف‌های خرید بازار 497 میلیارد تومان بود که بالاترین رقم هفته بود.

میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش بازار در هفته چهارم مهرماه نسبت به هفته سوم مهرماه افزایش 156 درصدی داشت. میانگین ارزش صف‌های فروش هفته اخیر 4 هزار و 922 میلیارد تومان بود. همچنین میانگین ارزش صف‌های خرید بورس در هفته آخر مهر ماه 385 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته سوم ماه 74 درصد کاهش نشان می‌دهد.

میانگین هفتگی صف های فروشمیانگین هفتگی صف های خرید 

خروج پول‌های حقیقی

در تمام روزهای هفته اخیر، بورس با خروج پول‌های حقیقی مواجه بود. بیشترین رقم خروج پول حقیقی به روز دوشنبه برمی‌گردد که ارزش آن هزار و 221 میلیارد تومان بود و شاخص کل در این روز 51 هزار واحد ریزش کرد. به طور میانگین 827 میلیارد تومان پول حقیقی در آخرین هفته مهرماه از بورس خارج شد.

میانگین هفتگی خروج پول حقیقی

بیشترین بازدهی هفته

در هفته چهارم مهرماه، بیشترین بازدهی به نماد شاروم (پتروشیمی ارومیه) اختصاص داشت که 21.54 درصد بازدهی داشته است. پس از شاروم، نماد ختور (رادیاتور ایران) بیشترین بازدهی را در هفته گذشته داشته است. بازدهی ختور 19.24 درصد بوده است. نماد تپولا (مهندسی مرآت پولاد) با 12.95 درصد در رتبه سوم قرار دارد. نماد کترام (تولیدی کاشی تکسرام) با 12.48 درصد در رتبه چهارم قرار دارد و پس از آن، نماد لسرما (صنایع سرما آفرین ایران) با 12.2 درصد در رتبه چهرام بازدهی هفتگی قرار دارد.  

کمترین بازدهی هفته

کمترین بازدهی هفته به نماد حکشتی (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران) اختصاص دارد که بازدهی آن در هفته گذشته 18.2- درصد است. نماد پارسان (گسترش نفت و گاز پارسیان) با 17.47- درصد در رده دوم کمترین بازدهی هفته آخر مهرماه قرار دارد. تاپیکو (سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین) با 17.26- درصد رتبه سوم کمترین بازدهی را دارد و رتبه‌های چهارم و پنجم به دو نماد پالایشی تعلق دارد، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)  15.48- درصد بازدهی داشته است و شتران (پالایش نفت تهران) با 17.05- درصد بازدهی در رتبه پنجم کمترین بازدهی هفته قرار دارد.

برای اطلاع دقیق‌تر از نمادهای پتروشیمی و وضعیت درآمدی آنها، ویدئوی زیر را ببینید. 

 

 

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز وطلای پایتخت

    «من به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده و اگر همه با هم متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود».…

از دست ندهید
بلیط هواپیما