خروج 5 هزار میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام

رکوردهای بورس در هفته آخر پاییز

کدخبر: 379588
اقتصاد نیوز : بازدهی هفتگی شاخص کل بورس تهران پس از 4 هفته صعودی، این هفته نزول کرد و بازدهی منفی 6 درصدی را ثبت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، هفته آخر آذرماه هفته نزول بورس بود. در این هفته، شاخص کل به کانال 1.4 میلیونی ریزش کرد و به استثنای روز شنبه، در باقی روزهای هفته شاخص کل و شاخص هم وزن کاهشی بودند. در پایان هفته نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل، شاخص کل بورس 92 هزار و 823 واحد پایین آمد و شاخص کل هم وزن 14 هزار و 474 واحد افت کرد.  

بازدهی هفته

بازدهی هفتگی شاخص کل بورس تهران پس از 4 هفته صعودی، در هفته گذشته نزول کرد و بازدهی منفی 6 درصدی را ثبت کرد. در حالی که هفته پایانی آبان ماه و 3 هفته ابتدایی آذر را با بازدهی مثبت پشت سر گذاشته بود.

شاخص کل در روز شنبه 21 هزار واحد رشد کرد و در روز یکشنبه 11 هزار و 700 واحد ریزش داشت. در روز دوشنبه 31 هزار واحد پایین آمد و در روز سه‌شنبه 55 هزار واحد افت کرد، در آخرین روز کاری هفته هم 14 هزار واحد ریزش کرد.


اکوایران بررسی کرد؛ افزایش سرمایه از طریق صرف سهام چه مزایایی برای بورس دارد؟


 

روند شاخص کل هم‌وزن

همانند شاخص کل، شاخص کل هم‌وزن روندی نزولی داشت. شاخص کل هم‌وزن در روز چهارشنبه به رقم 436 هزار واحد رسید که پایین‌ترین رقم در 8 روز کاری گذشته است. شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به پایان هفته قبل 14 هزار و 474 واحد پایین آمد و بازدهی منفی 3 درصدی را ثبت کرد.

روند هفته شاخص بورس

روند هفته شاخص بورس

افت میانگین هفتگی ارزش معاملات

در هفته آخر آذرماه، تغییرات ارزش معاملات کل بازار سهام به استثنای روز چهارشنبه، در سراسر هفته نزولی بود. در هفته گذشته کمترین رقم ارزش معاملات کل در روز سه‌شنبه بود که ارزشی معادل 11 هزار و 210 میلیارد تومان داشت و بالاترین رقم هفته روز چهارشنبه محقق شد که با رشد 193 درصدی به رقم 32 هزار و 916 میلیارد تومان بالغ شد.

میانگین ارزش معاملات کل هفته 22 هزار و 104 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 23 هزار و 327 میلیاردی هفته پیشین، افت 5.2 درصدی داشته است.

افت میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد

در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 16 هزار و 617 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 18 هزار و 934 میلیاردی هفته پیشین، افت 12 درصدی داشته است.

بالاترین رقم هفته 21 هزار و 51 میلیارد تومان بود که در روز شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز سه‌شنبه برمی‌گردد که 8 هزار و 40 میلیارد تومان بود.

رشد 748 درصدی میانگین ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر،  هزار و 985 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین  هزار و 751 میلیارد تومان بیشتر بود. میانگین این هفته رشد 748 درصدی داشته است.

افت میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته گذشته،  هزار و 623 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته 300 میلیارد تومان کمتر بود و در هفته پایانی ماه، میانگین ارزش صف‌های خرید 15.6 درصد کاهش یافته است.

خروج 5 هزار میلیارد پول حقیقی 

میانگین خالص پول حقیقی ورودی به بورس در هفته آخر آذر ماه منفی بود و به عبارت دیگر بورس شاهد خروج پول‌های حقیقی بود. در طی هفته گذشته خالص پول حقیقی ورودی تنها در روز شنبه مثبت بود و در باقی روزها خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی منفی بود.

در مجموع کل هفته، 5 هزار و 167 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین هفته خروج پول حقیقی هزار و 33 میلیارد تومان بود. بالاترین رقم خروج در روز سه‌شنبه رخ داد که 2 هزار و 709 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما