بیشترین تقاضا و بالاترین رشد قیمت بورس امروز

کدخبر: 380375
اقتصاد نیوز : در معاملات بورس امروز شرکت آلومراد (با نماد معاملاتی فمراد) بیشترین افزایش قیمت را داشت و در فرابورس شرکت‌ پتروشیمی زاگرس (زاگرس) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یک‌شنبه، شاخص کل بورس 5 هزار و 870 واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و 439 هزار واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن 2 هزار و 578 واحد بالا آمد و در رقم 447 هزار و 827 واحد ایستاد.

رشد ارزش معاملات

در معاملات امروز بورس پایتخت، ارزش معاملات کل بازار با رشد 2.3 درصدی به رقم 17 هزار و 496 میلیارد تومان رسید، ارزش معاملات خرد نیز 1.6 درصد افزایش یافت و به رقم 15 هزار و 310 میلیارد تومان رسید.

روز خوب سهم های کامودیتی محور

عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات روز ‌یکشنبه، ارزش صف‌های خرید 2 هزار و 312 میلیارد تومان شد که نسبت به روز گذشته کاهش 14.6 درصدی را نشان می‌دهد اما این رقم برای معاملات امروز قابل قبول است، خصوصا اینکه از رقم ارزش صف‌های فروش بیشتر است. امروز ارزش صف‌های فروش 191 درصد افزایش یافت و به رقم 635 میلیارد تومان رسید. 

در پایان معاملات امروز، شرکت پتروشیمی بوعلی با صف‌ خرید 449 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از بوعلی، زاگرس (پتروشیمی زاگرس) و وکبهمن (مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش به نماد کاما (شرکت باما) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 78 میلیارد تومانی داشت. پس از کاما، شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) و پدرخش (شرکت درخشان ایران) بیشترین صف فروش را داشتند. 

بیشترین افزایش قیمت

در بورس شرکت آلومراد (با نماد معاملاتی فمراد) بیشترین افزایش قیمت را داشت. پس از فمراد، شرکت بهنوش (غبهنوش) و شرکت ایران تایر (پتایر) بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، شیر پاستوریزه پگاه گلستان (غگلستا)، پتروشیمی ارومیه (شاروم) و اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی، تملی803، تملی806، تملی702 و تملی612 بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، فخوز (فولاد خوزستان) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بزرگان سبزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. اما در سمت قرمزرنگ بازار، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، خودرو (ایران خودرو) و شتران (پالایش نفت تهران) بیشترین تاثیر را بر افت شاخص بورس داشتند.

نقشه بورس 30 آذر

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما