تحولات بازار سهام تهران در هفته‌های اخیر

سردترین روزهای بورس پایتخت + نمودار

کدخبر: 386555
اقتصاد نیوز : در هفته ‌های اخیر پایین‌ترین رقم بازدهی ماهانه بورس و بالاترین رقم خروج پول حقیقی ثبت شده است و بورس سردترین ماه سال را پشت سر گذاشت.
خبرنگار: ش

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس در معاملات روز شنبه 27 دی ماه پس از 7 ماه به کانال یک میلیون و 100 هزار واحدی برگشت. در این روز شاخص کل با ریزش 43 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 186 هزار واحد رسید که پایین‌ترین رقم در 148 روز کاری گذشته از 25 خرداد به این سو است. در واقع از 25 خرداد تا 24 دی ماه شاخص در محدوده 1.2 میلیون واحد تا سقف 2 میلیونی در نوسان بود.

دی؛ سردترین ماه سال

با افول شاخص بورس به سطح یک میلیون و 186 هزار واحد، بازدهی بورس در دی ماه به منفی 17.7 درصد رسید که این رقم پایین‌ترین رقم تغییرات ماهانه در سال 1399 است. در سال جاری بازدهی بورس در ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و آذر مثبت بوده است و در ماه‌های مرداد، شهریور، مهر، آبان و دی بازدهی منفی را ثبت کرد.

بازدهی بورس

ماه خروج از بورس

در 19 روز معاملاتی دی ماه، مجموع تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی 13 هزار و 983 میلیارد تومان بوده است که بالاترین رقم خروج ماهانه در تاریخ معاملات بازار سهام ایران است. به عبارت دیگر به طور میانگین روزانه 736 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

بازدهی هفتگی دی ماه

در هفته آخر دی ماه بازدهی شاخص بورس منفی 6.17 درصدی را پشت سر گذاشت. شاخص کل در آخرین روز هفته گذشته 30 هزار واحد ریزش کرد و به رقم یک میلیون و 229 هزار واحد رسید که نسبت به آخرین روز هفته پیشین منفی 6.17 درصد پایین آمد. اما نسبت به بازدهی منفی 6.37 درصدی هفته سوم ماه اندکی بهبود یافته است. بازدهی شاخص در هفته دوم دی ماه منفی 3.45 درصد بود و تنها در هفته اول ماه بود که شاخص بازدهی مثبت را ثبت کرد. بازدهی بورس در هفته اول دی ماه مثبت 2.5 درصد بود.

این در حالی است که در ماه آذر، تنها در هفته آخر بازدهی بورس منفی شد و رقم منفی 6 درصد را ثبت کرد. در هفته اول آذرماه، بازدهی بورس مثبت 1.6 درصد بود و در هفته دوم آذرماه بازدهی مثبت 7.6 درصد را ثبت کرد که پس از رشد 10 درصدی شاخص در هفته آخر آبان ماه، بیشترین بازدهی فصل پائیز را ثبت کرد. در هفته سوم آذرماه نیز بازدهی بورس مثبت 2.4 درصد بود.

بازدهی بورس

تیتر یک
  • اونس طلا، سکه را زمین گیر کرد

    اقتصادنیوز: بیشتر معامله گران در روزهای اخیر احساس هراسی را تجربه می کنند که حاصل ابهام آمیز بودن روند آتی قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما