بورس در یک نگاه/ روز صعود نمادهای پالایشی، بانکی و پتروشیمی‌ها +اینفو

کدخبر: 397809
اقتصاد نیوز : در معاملات امروز بازار سهام اغلب نمادهای پالایشی، بانکی و پتروشیمی‌ها رشد قیمت داشتند.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 5 هزار و 860 واحدی به رقم یک میلیون و 175 هزار و 584 واحد رسید. شاخص هم وزن نیز 92 واحد ریزش کرد و در سطح 430 هزار و 851 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 40 واحد رشد کرد و به رقم 16 هزار و 945 واحد رسید. 

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

در معاملات امروز فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان)، وغدیر (سرمایه‌گذاری غدیر)، فخوز (فولاد خوزستان) بزرگان سبزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند. دو نماد پالایشی شبندر و شپنا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص قرار داشتند.

گروه‌های سبز بازار

در دومین روز کاری هفته قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه‌های «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» مثل شبندر، شپنا، شتران، شبریز، شبهرن، شاوان و شراز، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» مثل وتجارت، وبملت، ونوین، وپاسار، وملل، وسینا و وخاور، «محصولات شیمیایی» مثل زاگرس، فارس، شپدیس، پارسان، شگویا، شاراک، جم، شغدیر، تاپیکو، بوعلی و نوری افزایش یافت.

رشد ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 21 هزار و 799 میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به روز ‌شنبه 10 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 73 درصد افزایش یافت و به رقم 5 هزار و 69 میلیارد تومان رسید. 

کاهش ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته 25 درصد کاهش یافت و به رقم 153 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 10 درصد کاهش یافت و 3 هزار و 838 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
  • رشد مثبت علی‌رغم افزایش نرخ تورم و بیکاری

    اقتصادنیوز؛ صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید چشم‌انداز اقتصادی، پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایران در سال پیش رو علی‌رغم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما