پیش بینی بازار سهام سه شنبه 7 دی 1400

3 سناریو برای بورس امروز /جدال بین عرضه و تقاضا

کدخبر: 464984
اقتصادنیوز: معاملات بورس در روز سه شنبه شاهد جدال میان عرضه و تقاضاها خواهد بود

به گزارش اقتصادنیوز ، معاملات بازار سهام در روز سه شنبه 7 دی ماه 1400، در جدال میان عرضه و تقاضا دنبال می شود. شاخص های عملکردی بورس در روز دوشنبه شرایط سمت عرضه را اگرچه روبه جلو نشان داد اما همچنان وضعیت ناپایدار است.

با توجه به حساسیت شاخص بورس در نقطه 1.4 میلیون واحد، بازار با مقاومت سمت تقاضا روبه رو می شود اما چالش اصلی اینجاست که سمت عرضه از ناحیه ارسال سیگنال های منفی همچنان به بازار فشار وارد می کند. خروج پول حقیقی ها از بازار سهام که همچنان در دو روز گذشته تداوم داشته، خود نشانه مهمی است که مقاومت تقاضاها را هم با چالش روبه رو می کند.

حقیقی های بورس چرا از بورس خارج می شوند؟

حقیقی ها اگرچه در روز دوشنبه در ابتدای معاملات با ورود دوباره پولهایشان شاخص را به سرعت به پیش راندند اما این وضعیت دیری نپایید که در اواسط معاملات کاملاً برعکس شد و حقیقی ها دوباره پولهایشان را از بازار خارج کردند. 

البته بخشی از معامله گران همچنان در موقعیت انتظار هستند که ببینید مذاکرات وین در دور هشتم بالاخره به کدام سمت منتهی می شود، چرا که سیگنال های امیدوارکننده ای از ناحیه مذاکرات برجامی وین به بازار ارسال شده است. قیمت دلار هم در محدوده کانالی 29 و 30 هزار تومان در نوسان است.

این در حالی است که گزارش ماهانه شرکت ها هم منتشر شده و بازار از ناحیه بنیادی هم اثرپذیر است، هر چند که رفتار معامله گران در این روزها بیشتر هیجانی است و از ناحیه تحلیل فعلا به دور است.

نظرسنجی اقتصادنیوز: عرضه ها به بورس فشار می آورند

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز نشان می دهد بازار در روز سه شنبه با فشار سمت عرضه روبه رو می شود و این جدال میان عرضه و تقاضا در این روز ممکن است در سه حالت مورد ارزیابی قرار گیرد:

در حالت نخست به احتمال قوی جدال میان عرضه و تقاضا، شاخص را با دامنه محدود نوسانی روبه رو می کند. در حالت دوم شاخص دوباره عقب نشینی می کند و در حالت سوم نیز شاخص ممکن است با بازه مثبتی روبه جلو فعلا حرکت کند که البته دلیل اصلی آن نیز می تواند فعال شدن سمت تقاضا در شاخص سازها برای مقاومت در نقطه شاخص 1.4 میلیون واحد است. 

  • 1598357467_bourseforum_ir-sabzbourse
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی