تراز پول حقیقی ها در بورس منفی شد

شاخص بورس تغییر جهت داد /بازار سهام درجا می زند

کدخبر: 467584
اقتصادنیوز: معاملات بازار سهام در روز نخست هفته با نوسان محدودی دنبال شد و با وجود تلاش خودرو، وبملت، وبصادر، خساپا و وتجارت که بیشترین تاثیر را برای صعو شاخص داشتند اما فارس و فولاد مانع از باقی ماندن جهت صعودی شاخص ها شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ، در بازار سهام امروز 18 دی ماه 1400، شاخص کل بورس در یک دامنه نوسان محدود دوباره تغییر جهت داد. رفتار الگوی بورس در معاملات امروز به مثابه هفته گذشته بود.

شاخص کل بورس با 75.2 واحد افت (معادل 0.06 درصد) در نقطه 1.362 میلیون واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با 337 واحد افت (معادل 0.09 درصد) در نقطه 359.1 هزار واحد ایستاد. 

با وجود تلاش خودرو، وبملت، وبصادر، خساپا و وتجارت که بیشترین تاثیر را برای صعودی شدن شاخص داشتند اما فارس و فولاد مانع از باقی ماندن جهت صعودی شاخص ها شدند. در فرابورس هم با افت 28 واحدی در نقطه 18.374 هزار واحد ایستاد و این در حالی بود که غصینو، زاگرس، هرمز و کزغال بیشترین تاثیر را در قرمز شدن شاخص کل فرابورس داشتند. 

تراز پول حقیقی ها در بورس منفی شد

ارزش کل معاملات بازار سهام هم در معاملات امروز 4.75 هزار میلیارد تومان برآورد شد که ارزش معاملات خُرد سهام 2.798 هزار میلیارد تومان شد. 

تراز پول حقیقی ها هم منفی بود؛ در این روز حقیقی ها 283.1 میلیارد تومان پول از بازار سهام و 93.1 میلیارد تومان از صندوق های با درآمد ثابت خارج کردند. 

بیشترین خروج پول حقیقی ها امروز در نماد فملی با 32.2 میلیارد تومان بود. فولاد با 20.6 میلیارد تومان، خودرو با 16.6 میلیارد تومان، امین با 11.3 میلیارد تومان، فحهان با 11 میلیارد تومان شاهد بیشترین خروج پول حقیقی ها بود. این در حالی بود که بیشترین ورود پول حقیقی ها برای نمادهای لطیف با 8.1 میلیارد تومان، قنقش با 6.9 میلیارد تومان، خمحور با 6.9 میلیارد تومان بود.

حقوقی هاهم امروز در نمادهای بانکی (وبصادر، وتجارت) و فملی، ملت و شبندر بیشترین موقعیت خرید و در نمادهای صندوق‌های سرمایه گذاری بیشترین موقعیت فروش ایجاد کردند. 

سرانه معاملاتی حقیقی ها به نفع خریداران شد

همچنین سرانه معاملاتی حقیقی ها به نفع خریداران بود؛ در این روز سرانه خرید حقیقی ها 14.1 میلیارد تومان و سرانه فروش حقیقی ها 13 میلیارد تومان برآورد شد.

ارزش صف های خرید از 401.9 میلیارد تومان به 131.1 میلیارد تومان رسید. همچنین ارزش صف های فروش از 383.2 میلیارد تومان به 420.9 میلیارد تومان رسید. تعداد نمادهای دارای صف خرید (53 نماد) و تعداد نمادهای دارای صف فروش (91 نماد) بود. در پایان معاملات امروز، فاصله میان تعداد صف های خرید و فروش به نفع فروشندگان به ثبت رسید.

بیشترین نسبت حجم به شناوری هم برای نماد خمحور با 15.8 درصد بود که البته این نماد امروز شاهد ورود پول حقیقی ها بود. البته خمحور امروز شاهد صف های فروش 2.4 میلیون سهمی و با بازدهی منفی 4.99 درصد بود.

کدام سهم ها در بورس و فرابورس سودده شدند؟

بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز را غمهرا با 4.8 درصد به ثبت رساند. همچنین بیشترین کاهش قیمت را هم امین با 4.95 درصد به دنبال داشت. بیشترین حجم معاملات هم در نمادهای خودرویی (خودرو، خساپا، خپارس و خگستر) و دو نماد (وسکرد، و وبصادر) به ثبت رسید. بیشترین کاهش ارزش بازار هم در نمادهای فارس، فولاد، نوری، شاراک و وغدیر صورت گرفت.

برترین گروه های صنعت هم در گروه های خودرو، فلزات اساسی، بانک ها، شیمیایی  و فرآورده های نفتی شکل گرفت.

بیشترین بازدهی و افزایش قیمت در نماد لطیف با 4.92 درصد بود. بیشترین کاهش قیمت هم برای نماد افرا با 8.04 درصد بود. بیشترین حجم معاملات هم در فرابورس برای صندوق های سرمایه گذاری بود. بیشترین کاهش ارزش بازار هم برای نمادهای غصینو، زاگرس، هرمز، کزغال و فرابورس بود.

  • 1
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما