خوش بینی به تغییر جهت شاخص بورس

الگوی احتمالی بورس امروز 21 دی 1400

کدخبر: 468115
اقتصادنیوز: سناریوی احتمالی معاملات بازار سهام در روز سه شنبه چگونه می تواند باشد؟ تحلیلگران چه پیش بینی از بورس امروز 21 دی ماه دارند؟

به گزارش اقتصادنیوز ، معاملات بازار سهام در روز سه شنبه 21 دی ماه 1400 می تواند با تغییر جهت شاخص کل بورس همراه باشد. البته این سناریوی احتمالی در صورتی می تواند محقق شود که روند تحلیلی و منطقی جریان فعلی بازار تداوم یابد.

بازار در روزهای شنبه تا دوشنبه در یک سیکل نزولی در پایان معاملات روز دوشنبه با کاهش تخلیه فشار عرضه ها روبه رو بود و به نوعی با مقاومت بازار، کشش بیشتری برای ریزش وجود نداشت. 


در اکوایران ببینید؛

سیگنال شاخص های عملکردی به بورس و فرابورس

شاخص کل بورس اگر چه در نیمه ابتدایی کانال 1.3 میلیون واحد دنبال می شود اما نکته اساسی اینجاست که در صورت الگوبرداری بازار از روند جریان معاملات و توان سمت عرضه و تقاضا، احتمالا در روز سه شنبه سناریوی مقاومت دوباره در سمت تقاضا و حتی در خوش بینانه ترین حالت تغییر جهت شاخص کل بورس را شاهد باشیم. از شدت خروجی پول حقیقی ها کاسته شده اما ارزش معاملات خُرد همچنان پایین ارزیابی می شود.

تعداد نمادهای دارای صف خرید نیز خود را به تعداد نمادهای دارای صف فروش رسانده اند و شکاف ارزش صف های فروش و خرید هم کم شده است. در این مختصات احتمال دارد که با توجه شاخص های عملکردی بازار سهام، بازار در روز سه شنبه دوباره شاهد مقاومت خریداران برای جلوگیری از ریزش بیشتر شاخص کل بورس باشد. در یک رویکرد خوش بینانه هم بازار می تواند شاهد تغییر جهت شاخص کل بورس باشد.

نظرسنجی اقتصادنیوز: رویکرد خوش بینانه به بورس و فرابورس

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز نشان می دهد که بازار سهام در روز سه شنبه مقاومت خریداران را همچنان با خود یدک می کشد و این در حالی است که با ریزش قیمت دلار به کانال 27 هزار تومان که نمادهای دلاری و صادرات محور را با سیگنال مسکوت و در فاز نزولی قرار داده است،  شرایط برای صعود دوباره شاخص سخت و دشوار اما غیرممکن نیست.

فعالان و تحلیلگران بورس معتقدند تغییر جهت شاخص کل بورس خوش بینانه است. معاملات روز سه شنبه همچنان از سیگنال های مربوط به وین، نرخ دلار و رویدادها و اخبار بودجه 1401 (همچون تعیین تکلیف دلار 4200 تومانی) تاثیر میگیرد.

  • 14
تیتر یک
  • در نظرسنجی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تحلیلگران کیتکونیوز به آینده طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند و پیش‌بینی می‌کنند این فلز گرانبها شاهد افزایش…

از دست ندهید
فلای تودی