ریزش قیمت سهام فارس بعد از انتصاب علی عسگری

تعادل نسبی در بورس /شاخص سبز شد

کدخبر: 468314
اقتصادنیوز: امروز نمادهای «فولاد»، «خودرو» و «وبملت» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل داشتند و «فارس»، «شپدیس» و «تاپیکو» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.
به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه، 21 دی 1400، شاخص کل بورس تهران با افزایش هزار و 927 واحدی نسبت به روز گذشته به رقم یک میلیون و 334 هزار و 683 واحد رسید.  

شاخص هم وزن نیز با رشد هزار و 285 واحدی در سطح 353 هزار و 396 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 47 واحد بالا آمد و در سطح 18 هزار و 65 واحد قرار گرفت. 

امروز نمادهای «فولاد»، «خودرو» و «وبملت» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل داشتند و «فارس»، «شپدیس» و «تاپیکو» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند. نکته جالب توجه ریزش قیمت فارس پس از خبر انتصاب رئیس سابق سازمان صداوسیما به مدیرعاملی این هلدینگ پتروشیمی است. فارس به تنهایی 643 واحد شاخص کل بورس را پائین کشید.

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «سمگا» و «غصینو» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «مارون»، «شجم» و «فرابورس» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و خساپا و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، توسن و کلر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 813 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 397 میلیارد تومان بود که 41 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

اما ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و با کاهش 13 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 397 میلیارد تومان رسید که 41 درصد کل معاملات بازار ثانویه را تشکیل می‌دهد. 

تعادل نسبی در بازار

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 301 نماد رشد قیمت داشتند که 230 نماد بورسی و 71 نماد فرابورسی بودند. همچنین 352 نماد کاهش قیمت داشتند که 293 نماد بورسی و 59 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 43 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 51 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما