فملی رکورددار خروج پول حقیقی از بازار سهام

ماه خروج سرمایه از بورس

کدخبر: 468619
اقتصادنیوز: در 15 روز کاری پیاپی در سه هفته اخیر خالص ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس تهران منفی بود. در مجموع 4 هزار و 351 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، در سومین هفته کاری دی ماه موج خروج سرمایه حقیقی از بورس ادامه داشت و برای هفتمین هفته پی در پی شاهد خروج نقدینگی حقیقی بودیم و در پایان هفته رکورد 15 روز پیاپی ثبت شد. 

در ‌هفته اخیر باز هم بورس با خروج نقدینگی حقیقی مواجه بود اما میزان آن نسبت به هفته پیشین کاهش یافت. بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه پیش از آن، دهمین روز خروج پول حقیقی ثبت شده بود. روز شنبه 259 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به 536 میلیارد تومان افزایش یافت.

خروج پول حقیقی روز دوشنبه ادامه پیدا کرد اما نسبت به روز قبل کاهش داشت. در این روز 274 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد. این رقم در روز سه‌شنبه به 152 میلیارد تومان کاهش یافت و روز چهارشنبه به 100 میلیارد تومان، رسید. بنابراین در سه روز کاری آخر هفته روند خروج نقدینگی نزولی بود.

در مجموع 5 روز کاری هفته هزار و 321 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 264 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین کاهش 17 درصدی داشته است. 

در 15 روز اخیر 4 هزار و 351 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شده که میانگین روزانه آن 290 میلیارد تومان است.

فملی؛ رکورددار خروج پول حقیقی

در هفته اخیر سهام فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشت. از روز چهاشنبه هفته پیشین تا روز چهارشنبه هفته اخیر در 6 روز کاری پی در پی فملی در صدر جدول خروج پول حقیقی قرار داشت. 

روز چهارشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی فملی 19 میلیارد تومان بود و روز شنبه این رقم به 32 میلیارد تومان رسید. روز یکشنبه فملی با 60 میلیارد تومان خروج پول حقیقی مواجه بود و روز دوشنبه نیز 26 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی خارج شد. تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی فملی در دو روز پایانی هفته 13 و 21 میلیارد تومان بود تا در مجموع 6 روز کاری 171 میلیارد تومان پول حقیقی از سهام فملی خارج شده باشد. 

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما