گزارش از بازار سهام یکشنبه 24 بهمن 1400

نزول شاخص کل بورس /افزایش توان فروشندگان بازار

کدخبر: 476126
اقتصادنیوز:امروز 24 بهمن 1400 معاملات بازار سهام تهران با سیر نزولی شاخص کل بورس همراه شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، با جدال عرضه و تقاضاها در معاملات امروز بازار سهام، تغییرات شاخص ها همچنان در دامنه محدود است. شاخص کل بورس با کاهش 8 هزار واحدی (معادل 0.63 درصد) در نقطه 1.276 میلیون واحد ایستاد. همچنین شاخص کل هم وزن نیز با افت 1.4 هزار واحدی (0.44 درصدی) در نقطه 324.8 هزار واحد ایستاد.

میدکو، نوری، فملی، خودرو و ومعادن جزو سهم هایی بودند که با بیشترین کاهش ارزش بازار بیشترین تاثیر را در ریزش شاخص کل بورس داشتند. همچنین شاخص کل فرابورس با افت 74 واحدی در نقطه 17.4 هزار واحد ایستاد. بپاس، زاگرس، آریا، تجلی و فرابورس هم جزو نمادهایی بود که با بیشترین کاهش ارزش بازار، شاخص کل فرابورس را ریزشی کردند.

ارزش معاملات خُرد در بورس و فرابورس کم شد

ارزش کل معاملات درحالی 4.84 هزار میلیارد تومان بود که سهم ارزش معاملات خرد 2.54 هزار میلیارد تومان برآورد شد و در بیست روز اخیر کمترین ارزش معاملات به ثبت رسید.

تراز پول حقیقی ها امروز هم متفاوت بود؛ حقیقی ها 352.5 میلیار دتومان از بازار سهام خارج کردند و 44.3 میلیارد تومان نیز وارد صندوق‌های با درآمد ثابت کردند. همچنین سرانه معاملاتی در شرایط نسبتا برابری دنبال شد. سرانه خرید حقیقی ها 13 میلیون تومان و سرانه فروش 13.1 میلیون تومان بود.

بیشترین خروجی پول حقیقی ها در نمادهای تجلی با 57.5 میلیارد تومان، فولاد با 38.8 میلیارد تومان، بپاس با 29.4 میلیارد تومان، اتکای با 29.1 میلیارد تومان و فملی با 17.4 میلیارد تومان بود. بیشترین خروجی پول حقیقی ها هم برای سه نماد سپید با 16.7 میلیارد تومان، آریان با 7.4 میلیارد تومان و توسن با 4.3 میلیارد تومان بود.

همچنین در معاملات امروز، حقوقی ها در نمادهای بانکی (وبملت و وتجارت)، خودرو، فملی و ملت بیشترین موقعیت خرید و در نمادهای وسکرد و وسکرشا نیز بیشترین موقعیت فروش ایجاد کردند.

افزایش توان فروشندگان در برابر خریداران

ارزش صف های خرید نیز از 908.6 میلیار تومان به 290.8 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش هم از 264.1 میلیارد تومان به 322.2 میلیارد تومان رسید. تعداد نمادهای صف فروش (128 نماد) نزدیک 2 برابر تعداد نمادهای صف خرید (67 نماد) بود که نسبت به روزهای قبل مسیر افزایشی را در پی گرفته است.

بیشترین نسبت حجم به شناوری هم برای نماد تجلی با 14.7 درصد بود. معاملات امروز تجلی توسعه معادن و فلزات در شرایط متعادلی دنبال شد. هر چند که قیمت پایانی سهم با بازدهی منفی 4.33 درصدی روبه رو بود.

کدام سهم در بورس و فرابورس سودده بود؟

بیشترین بازدهی در معاملات امروز بورس را نماد تکشا با 4.95 درصد و بیشترین کاهش قیمت را نمادهای ونفت و لپارس با 5 درصد به ثبت رساندند. بیشترین حجم معاملات امروز را هم وسکرمان، وساغربی، وسکرد، خودرو، خساپا و خپارس به ثبت رساندند. برترین گروه‌های صنعت در معاملات امروز بورس برای گروه های فلزات اساسی، خودرویی، شیمیایی، فرآورده نفتی و سرمایه گذاری ها از لحاظ ارزش معاملات به ثبت رساندند.

بیشترین بازدهی در معاملات امروز فرابورس هم برای نماد چخزر با 4.7 درصد بود. بیشترین کاهش قیمت هم برای نماد دسانکو بود. تجلی، کرمان، زقیام و کارا هم جزو نمادهایی بودند که بیشترین حجم معاملات را به ثبت رساندند.

  • 1
  • 2
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی