پیش بینی الگوی رفتاری بورس بازان

3 سناریوی پیش‌روی بورس در آخرین روز کاری

کدخبر: 489936
اقتصادنیوز: برای رفتار امروز شاخص کل بورس سه سناریو مطرح است.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سهام در شرایطی که در هفته ای سپری شده با حرکت رو به صعود دنبال شد، در روز پایانی سه سناریو برای آن مطرح است. سناریوی نخست، تداوم جریان فعلی حرکت رو به جلوی شاخص است که می‌تواند با شدت و حدت کمتری امروز روبه رو شود و البته در همان سطح به کار خود ادامه دهد. هر چند که ورود به سطح جدید هم بعید نخواهد بود. 

سه سناریوی مطرح برای حرکت شاخص بورس

در سناریوی دوم که برخی آن را محتمل تر می دانند جریان شاخص در محدوده مشخصی دنبال می شود که حرکت شاخص متاثر از آن جریان تغییر زیادی نخواهد داشت و احتمالا در همان سطح به کار خود ادامه می دهد. سناریوی سوم اما حاکی از عقب گرد شاخص دارد که البته به نظر می رسد تحقق سناریوی سوم با توجه به بررسی شاخص های عملکردی بازار سهام و نسبت خریداران به فروشندگان ضعیف ترین سناریو باشد. هر چند که تحقق هر یک از این سناریوها می تواند محتمل باشد.

بررسی شاخص های عملکردی بازار سهام نشان داد که حقیقی ها اگرچه در روز قبل در موقعیت خرید قرار داشتند اما خروجی جریان پول را در دستورکار قرار دادند. ارزش معاملات خُرد که در سال جدید چند گام روبه جلو و در محدوده کانالی بالای 5 همت دنبال می شود، نیز نشانگر فعال شدن حقیقی ها در روندهای معاملاتی است. 

نظرسنجی اقتصادنیوز: الگوی رفتاری روز آخر بورس

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز اما نشان می دهد که تداوم مسیر فعلی برای معامله گران اگرچه با توجه به شاخص های عملکردی، سهل است اما جریان بازار در این چند روز نشان داده میل شاخص به صعود است و از این بابت سهامداران تمایل دارند که شاخص با همان پیکان روبه جلو به کار خود در آخر هفته پایان دهد. در صورتی که شاخص با صعود به کار خود ادامه دهد احتمالا بازدهی های هفته اول فروردین دوباره تکرار می شود. 

  • 159
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی