پیش بینی بورس فردا 8 اسفند 1401 / رکوردشکنی ادامه دار شاخص کل

کدخبر: ۵۵۷۸۶۷
شاخص کل چند روی است که با گپ‌هایی در حال رکورد شکنی است و به اعداد و ارقام بالاتر می‌رسد.
پیش بینی بورس فردا 8 اسفند 1401 / رکوردشکنی ادامه دار شاخص کل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ارزش معاملات  بورس تهران  در روز جاری به رقم 14 هزار و 800 میلیارد تومان رسید و  ارزش بازار نیز روی رقم 6  هزار و 634 همتی قرار گرفت. نمادهای  فولاد  ،  فملی  ، شستا ،  فارس  و  شپنا  جز تاثیرگذاران مثبت بازار روز جاری به حساب می آمدند.

گروه  فلزات اساسی  با بیش از 1800 میلیارد تومان بیشترین  ارزش معاملات  روز جاری را به خود اختصاص داد و و فرآورده های نفتی با 1478 میلیارد تومان و گروه شیمیایی با 1427 میلیارد تومان در رتبه های بعدی این جدول قرار گرفتند.

خبرهای روز 

عرضه چانگان مدل CS35 PLUS و CS55 در نخستین نوبت فروش خودروهای وارداتی قطعی شد که بلافاصله پس از قرعه کشی برای فروش عرضه می‌شود.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، عنوان کرد که اسامی سایر خودروهای وارداتی که همه مجوزها را دریافت کرده‌اند بلافاصله به اطلاع مردم خواهند رسید. متقاضیان باید مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود مسدود کنند.

قالیباف گفته «از چهارشنبه ۱۰ اسفند پیش‌فروش خودروهای ایران‌خودرو، سایپا و خودروسازان خصوصی آغاز می‌شود. در این طرح، قرعه‌کشی وجود ندارد و همه ثبت‌نام‌کنندگان ماشین دریافت می‌کنند اما زمان تحویل آن بین ۳ ماه تا یک سال متفاوت خواهد بود.»

از مجلس هم خبر رسیده است که با تصویب نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲، نرخ مالیات واحدهای تولیدی با هدف رونق تولید، در سال آینده هفت درصد کاهش می‌یابد. 

همچنین نمایندگان مجلس با گرفتن مالیات دو درصدی از خودروهای با قیمت بیشتر از سه میلیارد تومان مخالفت کردند. در ادامه نمایندگان تصویب کردند که انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) دارای شماره انتظامی شخصی که قیمت روز خودروی آنها بیش از ۳ میلیارد تومان است نسبت به مازاد بر این مبلغ، مشمول مالیات سالانه  خودرو  به نرخ یک درصد شوند.

در بازار امروز نماد شستا با صف خرید سه ملیارد برگ سهمی کار خود را آغاز کرد البته که در نیمه های بازار این صف خرید از دست رفت اما دوباره با تقاضای خوب خریداران این نماد به صف خرید نشست.

در  گروه خودرویی  نماد ایران خودرو و نماد  خساپا  رخ منفی را به خود گرفتند و نماد انتخاب نمادی که به عنوان جدیدترین  عرضه اولیه  شناخته می شد با رخ منفی کار را ادامه داد.

درگروه فولادی نماد فولاد و ذوب همچنان پر تقاضا کار کردند و در نمادهای نفتی شپنا بود که همچنان پر تقاضا ظاهر شد.

بررسی تکنیکالی شاخص  بورس  تهران 

شاخص بورس تهران در ابتدای روز جاری بیش از 70 هزار واحدی مثبت شد و خود را به محدوده و کانال یک میلیون 800 هزار واحدی رساند اما در نهایت با کمی عرضه و عقب نشینی خریداران شاخص کمی عقب نشست تا با رشد 65 هزار و 500 واحدی کار را تمام کند.

شاخص با رسیدن به محدوده یک میلیون و 800 هزار واحدی ایجاد شده در سقف کانالی صعودی فرضی کمی با عرضه مواجه شد.  شاخص کل  چند روی است که با گپ‌هایی در حال رکورد شکنی است و به اعداد و ارقام بالاتر می‌رسد. 

از منظر تکنیکالی (صرفاً) که به موضوع نگاه می‌کنیم شاخص بورس تهران با مقاومت سقف کانال صعودی مواجه شده است و ممکن است این مقاومت برای رسیدن شاخص به ارقام بالاتر مشکل ساز باشد. البته رسیدن به اهداف بالاتر برای شاخص قسمت دوم الگوی هارمونیک را که پیش در مورد آن صحبت کردیم را فعال می کند. اما در کوتاه مدت ممکن است که با افت و خیزهایی همراه شود.

باید دید این رویه افزایش قیمت‌ها در تابلوی معاملاتی نمادها همچنان پا برجا خواهد ماند و یا بعد از چند روز صعود بازار به فکر استراحت خواهد بود.  

کل

 

تیتر یک
  • تلاطمات ارزی در مختصات اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: ساساً چرا دینامیکِ اقتصاد ایران تا این حد وابسته به تغییرات نرخ ارز شده است؟ پاسخ به این سوال را باید در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید