گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

تمام اعداد بورس قرمز شد+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۹۴۱۷
اقتصادنیوز: امروز تمامی شاخص‌های عملکردی بورس تهران ریزش کرد.
تمام اعداد بورس قرمز شد+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه 6 خرداد ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 20 هزار و 730 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 77 هزار و 751 واحد رسید. بدین ترتیب با آن که امروز نیز محدودیت نوسان قیمت 2 درصدی در بازار اعمال شد اما شاخص بیش از روز گذشته ریزش کرد.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 4 هزار و 261 واحدی در رقم 685 هزار و 510 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 264 واحدی به رقم 22 هزار و 581 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش هزار و 817 واحد به سطح 121 هزار و 428 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، فولاد، فملی و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای شهر، شکلر و خچرخش از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شگویا و فغدیر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فجهان، بساما و بخاور نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد فولاد بیشترین تراکنش را داشت و فملی و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، سامان و فزر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 6 هزار و 870 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 365 میلیارد تومان بود که 5 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 21 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 52 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 16 نماد صف خرید داشتند و 626 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 61 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 19 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 150 درصدی به 2 هزار و 401 میلیارد تومان رسید.

 

030306

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی