گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

بوی بهبود در بورس تهران+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۵۷۳۸۳
اقتصادنیوز: در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام رشد کردند.
بوی بهبود در بورس تهران+ اینفوگرافیک
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه 13 تیر ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 10 هزار و 361 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 100 هزار و 662 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و 907 واحدی در رقم 675 هزار و 47 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 49 واحدی به رقم 22 هزار و 155 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 874 واحد به سطح 118 هزار و 993 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فولاد، فملی و حکشتی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فارس، پکرمان و شغدیر از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، سپیدار و نیان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، آریان و بپاس نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و خزامیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، معین و آردینه بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 25 هزار و 514 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 16 هزار و 785 میلیارد تومان بود که 66 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 13 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 744 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 41 نماد صف خرید داشتند و 94 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 23 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 141 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 8 درصدی به 234 میلیارد تومان رسید.

030413

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی