سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام شد:

الزام تولید کنندگان تایر و تیوب به اخذ شناسنامه گارانتی

کدخبر: 447087
براساس اطلاعیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، تولید کنندگان تایر و تیوب ملزم به اخذ شناسنامه گارانتی حداکثرتا تاریخ یک آذر 1400 شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ مهرداد ایزدی مدیرکل نظارت بر خدمات زیربنایی وبازرگانی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اعلام این خبر اعلام کرد: تمامی تولیدکنندگان تایر و تیوب ، در راستای تسریع شفافیت در زنجیره تامین و توزیع ،  باید حداکثر تا ابتدای آذر ماه سال جاری نسبت به اخذ تاییدیه گارانتی از طریق سامانه جامع تجارت اقدام کنند

با استناد به دستورالعمل اجرایی فروش و خدمات پس از فروش تایر و تیوپ مورخ دو بهمن 1394 و اطلاع رسانی های قبلی مبنی برلزوم اخذ تأییدیه گارانتی توسط  تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر و تیوب از طریق سامانه جامع گارانتی و با توجه به الزام ایجاد شده در سامانه ، ثبت سفارش واردکنندگان این کالا منوط به اخذ شناسنامه گارانتی فعال است.

براین اساس، کلیه تولید کنندگان تایر و تیوب تا ابتدای آذر ماه سال جاری ملزم به ثبت شناسنامه گارانتی در سامانه جامع گارانتی از طریق سایت www.ntsw.ir  هستند.  

از سوی دیگر در صورت عدم اقدام پس از تاریخ مذکور امکان ثبت و سفارش مواد اولیه تولید تایر در سامانه ثبتارش میسر نخواهد بود.

همچنین ، دریافت راهنمای چگونگی ثبت درخواست شناسنامه گارانتی از طریق  "سامانه جامع تجارت به آدرس اینرنتی www.ntsw.ir  قابل دسترسی است. ضمنا فهرست مدارک مورد نیاز جهت دریافت این شناسنامه پس از ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین کلیه راهنمایی های لازم از طریق پورتال سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان بخش میز خدمت یا پرسشهای متداول قابل دسترسی است.»

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما