قیمت پژو 206 کارکرده در بازار+اینفوگرافیک

کدخبر: 378829
اقتصادنیوز : پژو 206 را شاید بتوان محبوب ترین خودرو در میان محصولات ایران خودرو در دهه 80 دانست؛ خودرویی که سالها با توجه به اسپرت بودن در بازار یکه تازی کرد و سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص داد.

  به گزارش اقتصادنیوز، در دهه 80 شمسی این هاچ‌بک خوش‌چهره اروپایی، یکی از مدرن‌ترین خودروهای مونتاژی ایران بود، اما به مرور و با ورود مدل های جدید اسپرت یکه تازی این خودرو در بازار رنگ باخت و مدل های جدید وارد بازار شدند.  206 در ابتدا شش تیپ مختلف داشت، ولی از سال 1391 فقط تیپ‌های 2 ، 5 و مدل صندوقدار آن در خطوط تولید باقی ماندند. مهم‌ترین تغییر درمیان تیپ‌های 206 برای تیپ 2 آن اتفاق افتاد که از سال 1390 به ترمزهای ABS و همچنین ایربگ‌های جلو مجهز شد.  

این خودرو با 2 پیشرانه 1.4 و 1.6 لیتری عرضه می شود که هم اکنون تیپ 5 آن با موتور 1.6 لیتری پرفروش ترین تیپ 206 به شمار می آید. در کنار مدل صندوقدار این خودرو نیز طرفداران خاص خود را دارد و با توجه به ابعاد توانسته نظر خانواده ها را به خود جلب کند.

اقتصاد نیوز در گزارشی به برآوردهای قیمتی از  206 تیپ دو پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.

11ماشین دست دو

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما