رصد بازار خودروهای داخلی در 13 مرداد 1400 +جدول

افزایش یک میلیون تومانی قیمت خودروهای سایپا

کدخبر: 431062
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: ارزیابی بازار محصولات سایپا در بازار امروز 13 مرداد 1400 از رشد 500 هزار تا یک میلیون تومانی تمام خودروهای پرتیراژ این شرکت در بازار حکایت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ به گفته فعالان بازار خودرو طی روزهای اخیر بازار خودرو نوسان قیمتی قابل توجهی داشته، بطوریکه در برخی از روزها شاهد رشد قیمت 5 میلیون تومانی نیز در بازار بودیم، روندی که از روز گذشته و با اجرای مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری تا حدودی آرام گرفت و به گفته فعالان بازار خودرو بازار وارد فاز انتظاری شد با این حال امروز تمام پرتیراژهای سایپا با رشدی تا یک میلیون تومان در بازار عرضه شدند.

 پیش از این نیز توقعات انتظاری که در بازار وجود داشته که بر قیمت خودرو اثرگذار بوده است. در این خصوص می توان به انتظار برای مشخص شدن نتایج مذاکرات اشاره کرد که از آن می توان به عنوان یکی از عمده عوامل تاثیرگذار بر بازار یاد کرد، عامل انتظاری دیگری که در حال حاضر بر بازار خودرو سایه افکنده به تعیین کابینه دولت جدید باز می گردد.این دو عامل بر قیمت خودرو در بازار اثر گذار هستند.

رصد قیمت خودروهای سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

قیمت «تیبا2» معمولی با افزایش یک میلیونی به 148 میلیون تومان رسید و «کوییکR » نیز در بازار رشد یک میلیونی را تجربه کرد و 167 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

براساس ارزیابی بازار خودرو «کوییک معمولی» امروز با افزایش یک میلیونی در بازار 161میلیون تومان قیمت گذاری شد. 

قیمت «تیبا2» معمولی نیز با افزایش یک میلیون تومانی به 148 میلیون تومان رسید . «تیبا صندوقدار» نیز همانند تیبا افزایشی یک میلیون تومانی در بازار را تجربه کرد و قیمت آن به 138 میلیون تومان رسید. اما ساینا تنها خودرویی بود که در باشگاه افزایش قیمت میلیونی نبود. ساینا  امروز  500 هزار تومان افزایش یافت و در بازار با قیمت 148 میلیون و 500 هزار تومان عرضه شد.

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می‌توان گفت که براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت شاهین نیز به 291 میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 13

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما