رصد بازار خودروهای داخلی؛

تکان ریز افزایش قیمت محصولات سایپا + جدول

کدخبر: 432740
اقتصادنیوز : اعلام کابینه جدید از یک سو و افزایش نرخ دلار در بازار از سوی دیگر موجب شد تا بازار پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افزایش500 هزار تا یک میلیون تومانی در بازار قیمت گذاری شوند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ طی روزهای اخیر بازار خودرو نوسان بسیاری داشته ، بطوریکه برخی روزها بازار افزایشی چند میلیونی را تجربه می کرد و در برخی از روزها قیمت استپ می کرد. روندی که برخی از فعالان بازار خودرو آن را به نوسان نرخ دلار نسبت می دهند و برخی دیگر عوامل انتظاری اثر گذار بر بازار را عامل این نوسان می دانند. اعلام وزیر پیشنهادی از یک سو و انتظار برای از سرگیری مذاکرات از سوی دیگر از جمله عوامل انتظاری محسوب می شود که در کنار نرخ دلار بازار را دستخوش تغییر کرده است.

 به گفته فعالان بازار خودرو با معرفی سید رضا فاطمی امین به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس حال باید در انتظار دیدگاههای وی در خصوص بازار بخصوص بازار خودرو باشیم، چرا که نوع نگاه وزیر جدید می تواند بر بازار خودرو اثرگذار باشد و آن را به سمت افزایشی و یا کاهشی شدن هدایت کند. از سوی دیگر اظهار نظرهای جدید در مورد حواشی  مذاکرات و شنیده های مطرح شده در خصوص احیای برجام نیز موجب شده تا بازار خودرو بیش از پیش انتظاری شود.

از جمله محصولات سایپا که امروز رشد قیمت را تجربه کردند می توان به «کوییک R»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار» و «ساینا» اشاره کرد.

رصد قیمت خودروهای سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR» ،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که  قیمت «کوییک معمولی» امروز با افزایش 500 هزار تومانی در بازار به 163 میلیون و 500 هزار تومان رسید.  

 از سوی دیگر «کوییکR» هم با افزایش 500 هزار تومانی در بازار  169 میلیون و 500 هزار  تومان قیمت خورد.

اما براساس ارزیابی بازار خودرو  «تیبا صندوقدار» امروز افزایشی یک میلیونی در بازار داشت و  قیمت  آن به 140 میلیون تومان در بازار رسید.

  «تیبا2» معمولی هم بدون تغییر قیمت در بازار امروز 150 میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما افزایش 500 هزار تومانی شامل ساینا نیز شد و این خودرو در بازار با قیمت 149 میلیون و 500 هزار تومان عرضه شد.

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می‌توان گفت که براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت شاهین نیز به 291 میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 20

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما