رصد بازار خودروهای داخلی؛

افزایش قیمت در خانواده کوییک + جدول قیمت

کدخبر: 433821
اقتصادنیوز : افزایش قیمت دلار در آخرین روز پیش از شروع تعطیلات موجب شد تا بازار خودروها پرتیراژ سایپا امروز افزایش قیمت یک تا دو میلیون داشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که سه خودرو «کوییک معمولی»، «کوییکR» و «ساینا» امروز رشد یک تا دو میلیون را در بازار ثبت کردند. روندی که نشان از آن دارد که بازار خودرو در تعطیلات هم روند رو به رشد خود را ادامه می دهد.

بسیاری از فعالان بازار خودرو معتقدند که نوسان نرخ دلار عمده عاملی است که این روزها موجب افزایش قیمت خودرو در بازار شده است، اما برخی دیگر معتقدند همچنان عوامل انتظاری بازار خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد. عوامل انتظاری که فعالان بازار خودرو از آن یاد می کنند به تعیین تکلیف کابینه از یک سو و انتظار برای از سرگیری مذاکرات از سوی دیگر باز می گردد، عواملی که در کنار نرخ دلار بازار را دستخوش تغییر کرده است.

اما با وجود بازار تب دار خودرو فعالان بازار خودرو بر این نکته  تاکید می کنند که مشتری برای خرید و فروش در بازار وجود ندارد و خریداران از ترس تغییر قیمت رغبتی به خرید در بازار از خود نشان نمی دهند.   

از جمله محصولات سایپا که امروز رشد قیمت را تجربه کردند می توان به «کوییک R»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار» و «ساینا» اشاره کرد.

رصد قیمت خودروهای سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR  » ،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار خودرو  «کوییکR» در بازار دو میلیون گران شد و قیمت آن به 172 میلیون تومان رسید و «کوییک معمولی» هم امروز با افزایش یک میلیونی 165 میلیون تومان قیمت خورد. اما «ساینا» نیز از افزایش قیمت بی نصیب نبود و قیمت آن در بازار به 151 میلیون تومان رسید.

اما در کنار محصولاتی که رشد قیمت داشتند امروز «تیبا صندوقدار» ،‌«تیبا 2» معمولی هم در بازار امروز بدون افزایش قیمت عرضه شدند، رصد بازار نشان دهنده آن است که «تیبا 2» معمولی 152 میلیون تومان قیمت گذاری شد.  «تیبا صندوقدار» هم امروز بدون افزایش قیمت در بازار 142 میلیون قیمت خورد.  

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 25

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما