رصد بازار خودروهای داخلی؛

سایپایی‌ها در بازار با چه قیمتی عرضه شدند؟

کدخبر: 435548
اقتصادنیوز: رصد خودروهای پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که امروز دوم شهریور 1400 سایپایی‌ها بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند، ایران خودرویی‌ها نیز امروز شکل ثبات قیمت داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که طی روزهای گذشته نوسان رو به بالای نرخ دلار موجب شده بود تا بازار خودرو همانند سایر بازارهای داریی روند افزایشی داشته باشد.

هرچند نوسان نرخ دلار بر روند قیمت خودرو اثرگذار بوده، اما این روزها عدم اطمینان از وضعیت نوعی بلاتکلیفی در بازار را به وجود آورده است، بطوریکه در حال حاضر رغبتی برای خرید و فروش خودرو وجود ندارد و خریداران و فروشندگان فعلا دست از معامله کشیده اند.   

 وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR  » ،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «کوییک R  » بدون تغییر قیمت در بازار  177 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر ارزیابی بازار محصولات پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که «کوییک معمولی» هم در بازار پرتیراژها  بدون تغییر و با قیمت 170 میلیون قیمت گذاری شد.

براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» و «تیبا 2» هم بدون افزایش قیمت در بازار به ترتیب 150 میلیون و 160 میلیون تومان قیمت گذاری شدند.  «ساینا» هم که روز گذشته رکورد قیمت در بازار را شکسته بود امروز بدون تغییر در بازار 161 میلیون تومان قیمت خورد.

 همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 2 شهریور

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: در پایان معاملات روز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ارزش معاملات سهام کاهش یافت و معاملات اوراق بدهی رشد ۱۱۵ درصدی داشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما