رصد بازار خودروهای داخلی؛

تاثیر طرح ساماندهی خودرو بر بازار سایپا + جدول

کدخبر: 440780
اقتصادنیوز: خودروهای پرتیراژ سایپا امروز 24 شهریور 1400 چگونه با چه قیمتی در بازار عرضه شدند؟

 به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار خودروهای سایپا امروز روز آرامی را پشت سرگذاشتند، بطوریکه بیشتر محصولات این شرکت بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند و تنها یک خودرو در میان پرتیراژهای این شرکت امروز افت قیمت را تجربه کرد.

امروز و پس از دو هفته انتظار مجلس به طرح ساماندهی خودرو رای مثبت داد بسیاری تصور می کردند که با تصویب این طرح شاهد افت قیمت خودرو در بازار خواهیم بود اما فعالان بازار خودرو معتقدند که باید برای نمایان شدن اثر این طرح در بازار چند روزی صبر کرد تا بازار نسبت به این طرح واکنش نشان دهد.

از سوی دیگر ارزیابی های صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز و با وجود نوسان اندک قیمت دلار بازار پرتیراژهای سایپا شاهد تغییر چندان قیمتی نبودند.  رصد قیمت خودروهای سایپا در بازار نشان دهنده آن است که «کوییک R» تنها خودرویی است که امروز با افت یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شد و سایر محصولات سایپا هم تغییر قیمتی نداشتند.


بیشتر بخوانید: عبور«سمند LX با موتور EF7 » از مرز 260 میلیونی

بیشتر بخوانید: حاشیه های طرح ساماندهی واردات خودرو


وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز  «کوییک معمولی» بدون تغییر و با قیمت 171 میلیون تومان در بازار عرضه شد و «کوییکR»  هم با افت یک میلیونی قیمت  در بازار 175 میلیون تومانی قیمت خورد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» نیز بر خلاف مدل هاچ بک این خودرو بدون تغییر و با قیمت  147 میلیون تومان در بازار عرضه شد. با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت «تیبا 2» معمولی در بازار افتی یک میلیون تومانی داشت و  158 میلیون تومان قیمت گذاری شد. «ساینا» هم امروز افت 500 هزار تومانی داشت و با قیمت 159 میلیون  تومان در بازار عرضه شد.

در اکوایران ببینید:کدام خودروها ارزان می‌شوند؟

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 24

تیتر یک
  • مروری بر معاملات بازار سهام در هفته اول آبان؛

    روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد سهام به کمترین میزان در ۴ ماه اخیر رسید.

از دست ندهید
بلیط هواپیما