رصد بازار خودروهای داخلی؛

افت 6 میلیونی قیمت « 206تیپ 2» در بازار + جدول

کدخبر: 443820
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز، رصد پرتیراژهای ایران خودرو امروز 6 مهر 1400 با افت 1 تا 6 میلیون تومان بسته شد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که « پژو 206تیپ 2» بیشترین افت قیمت را در بازار پرتیراژهای ایران خودرو داشته و در حال حاضر تنها دو گام تا رسیدن به 240 میلیون تومان فاصله دارد.      

با رصد بازار خودرو می توان گفت علاوه بر پرتیراژهای ایران خودرو امروز سایپایی ها نیز با افت قیمت در بازار عرضه شدند. فعالان بازار خودرو نبود تقاضا را عامل افت قیمت در بازار خودروهای پرتیراژ می دانند و معتقدند که این امر موجب شده تا بازار روند نزولی را پیش گیرد. کاهشی شدن قیمت خودرو در بازار در حالی رقم خورده که امروز دلار نوسان رو به بالا داشت و بسیاری تصور می کردند که این تغییر می تواند مسیر قیمت خودرو را تغییر دهند اما بازار خودرو بی توجه به نرخ دلار در بازار قیمت گذاری شد.

با ارزیابی بازار خودرو می توان گفت تمام محصولات ایران خودرو رشد قیمت داشته اند و تنها سه خودرو «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربوشارژ اتومات» و «206 صندوقدار» در بازار بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان قیمت در بازار موجب شده تا معامله در بازار بسیار محدود صورت گیرد، بطوریکه بسیاری از خریداران و فروشندگان تمایلی برای معامله از خود نشان نمی دهند.


بیشتر بخوانید: تداوم افت قیمتی سایپایی ها 


وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7  » و « سمند سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، دنا پلاس توربو اتوماتیک»  اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «پژو 206 تیپ 2» رکورددار افت قیمت در بازار بود و افتی 6 میلیونی را در بازار تجربه کرد و با قیمت 242 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

«پژو 206 تیپ 5» نیز افتی یک میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به 287 میلیون تومان رسید.  از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است «پژو 206 صندوقدار» امروز بدون تغییر در بازار 283 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما در میان سایر پرتیراژهای ایران خودرو امروز که در میان خانواده سمند امروز «سمند سورن پلاس» نیز تغییر قیمتی نداشت و در بازار 307 میلیون تومان قیمت گذاری شد اما «سمند LX با موتورEF7 » افت 4 میلیونی در بازار را تجربه کرد و قیمت آن به 260 میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر در میان محصولات تقریبا جدید ایران خودرو «رانا پلاس» هم امروز با افت 2 میلیونی در بازار 268 میلیون تومان قیمت خورد. اما «دنا معمولی» امروز در بازار تغییر قیمت نداشت و با قیمت 324 میلیون تومان در بازار عرضه شد. «دنا پلاس توربو اتوماتیک» نیز براساس ازیابی های صورت گرفته امروز تغییر قیمتی نداشت و 465 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

ایران 6

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما