جلسه ستاد تنظیم بازار فردا برگزار میشود

فردا قیمت خودرو گران میشود؟

کدخبر: 456653
فردا، جلسه ستاد تنظیم بازار برای تصمیم‌گیری نهایی درباره قیمت خودرو برگزار میشود. چقدر احتمال دارد قیمت خودرو گران شود.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام وزیر صمت بعد از لغو افزایش قیمت‌ها توسط رئیس جمهور قرار شد تعیین قیمت‌های جدید خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شود. با گذشت دو هفته از واگذاری مسئولیت تعیین قیمت خودرو به این ستاد هنوز تصمیم گیری در این رابطه صورت نگرفته است البته براساس اخبار رسیده گویا قرار است بعد از چانه زنی‌های بسیار ستاد تنظیم بازار فردا در مورد قیمت خودرو نظر خود را اعلام کند.

طوفان 3 رمزارز در هفته سقوط بازار ارزهای دیجیتال!

اوایل ابان ماه امسال ادعای افزایش زیان شرکت‌های خودروساز و افزایش میزان خودروهای ناقص کف کارخانه به همراه مطالبات معوق قطعه سازان عاملی شد تا وزیر صمت وعده رفع مشکلات این بخش را طی دو هفته اعلام کند. البته همین موضوع با ابهامات زیادی از سوی بخش قطعه سازی روبرو بود چرا که مشخص نبود خودروسازان با کدام سیاست می‌خواهند مطالبات معوق قطعه‌سازان را پرداخت و حتی افزایش تولید را هم اجرایی کنند.

بعد از گذشت یک هفته از وعده وزیر صمت شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو در اواسط آبان ماه به بهانه افزایش هزینه‌های تولید و بر مبنای نرخ تورم بخشی بانک مرکزی قیمت محصولات داخلی را 15 تا 19 درصد گران کردند که همین امر واکنش‌های زیادی را ازسوی مردم درپی داشت، در نهایت با ورود رئیس جمهور به گرانی خودرو این موضوع موقتا لغو شد تا بررسی قیمت‌گذاری خودروها در ستاد تنظیم بازار انجام شود.

تیتر یک
  • تحلیل فارین پالیسی از بحران اقتصادی امروز ترکیه

    اقتصادنیوز: چالش‌های اقتصادی ترکیه وارد مرحله تازه‌ای شده است. در این زمینه اکوایران، تحلیل فارین پالیسی را در این…

از دست ندهید
بلیط هواپیما