رصد بازار خودروهای داخلی؛

خروج بازار خودرو از چالش مانکن! + جدول

کدخبر: 482624
اقتصادنیوز: بازار پرتیراژهای ایران خودرو امروز 22 اسفند 1400 با رشد یک تا 2 میلیون تومانی در بازار قیمت گذاری شدند تا به این طریق پس از ثبات چند روزه این بازار در مواجهه با تغییرات گسترده در بازارهای دیگر از جمله ارز وطلا، که تا حدودی به چالش مانکن شبیه شده بود، تاب نیاورده و بار دیگر در مسیر صعود قرار بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ افزایش قیمت امروز پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افزایش نرخ دلار در بازار همزمان شد، علاوه بر ایران خودرویی ها امروز سایپایی ها نیز روند رو به رشد در بازار داشتند. به گفته فعالان بازار خودرو هرچند قیمت خودرو در بازار تغییر اندکی داشته است، اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که هنوز خبری از مشتری در بازار نیست. شاید اعلام خبر آزاد شدن واردات خودرو به کشور که از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شده بر انتظاری شدن بازار خودرو بی اثر نبوده است. امروز سید رضا فاطمی‌امین اعلام کرد که از اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ واردات خودرو به کشور آزاد خواهد شد، اما این خبر نتوانست بر بازار این طرف سال اثرگذار باشد، بطوریکه به گفته فعالان بازار خودرو اثر این خبر سال آینده در بازار نمایان خواهد شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، «پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار»، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار نشان دهنده آن است که امروز «دنا معمولی» ، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» و «پژو 206 تیپ 2» در بازار رشد قیمت یک تا 2 میلیون تومان داشته اند

براساس ارزیابی ها امروز «دنا پلاس توربو اتومات» با رشد 2 میلیونی قیمت در بازار 482 میلیون تومان قیمت گذاری شد. «دنا معمولی» هم با یک میلیون افزایش قیمت در بازار 351 میلیون تومان به فروش رفت. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «رانا پلاس» نیز بدون تغییر در بازار 304 میلیون تومان قیمت خورد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که پژو 206 امروز هم رشد قیمت داشتند و هم بدون تغییر در بازار عرضه شدند. به این ترتیب «پژو 206 تیپ 2» امروز در بازار با رشد یک میلیونی در بازار 268 میلیون تومانی شد. اما «پژو 206 تیپ 5» ، «پژو 206 صندوقدار» هم بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند با این شرایط «پژو 206 تیپ 5» در بازار 330 میلیون تومان قیمت گذاری شد و  مدل صندوقدار این خانواده یعنی «پژو 206 صندوقدار» 325 میلیون تومان رسید.  به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 و پژو 206 صندوقدار با مدل 1399 در بازار معامله می شوند.  

خانواده سمند نیز امروز در بازار افت قیمت نداشتند. براساس ارزیابی صورت گرفته امروز «سمند LX با موتورEF7» در بازار 279 میلیون تومان به فروش رسید و «سمند سورن» هم در بازار با قیمت 310 میلیون تومان معامله شد.

ایران 22

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی