رصد بازار خودروهای داخلی؛

ثبات نسبی در بازار ایران‌خودرویی‌ها+ جدول

کدخبر: 499963
اقتصادنیوز: رصد بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان دهنده آن است که امروز 16 خرداد 1401 و با پایان تعطیلات «سمند LX با موتورEF7» تنها خودرویی بود که رشد قیمت داشت.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی ها بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمند LX با موتورEF7» در بازار رشد 2 میلیون تومانی داشت. علاوه بر این خودرو «رانا پلاس» نیز با رشد یک میلیونی در بازار قیمت خورد. رشد قیمت این دو خودرو در بازار در حالی است که سایر پرتیراژهای ایران خودرو بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو بازار اخبار منفی که از مذاکرات برجام شنیده می شود یکی از دلایلی است که موجب شده تا بازار سردرگم شود و امکان برنامه ریزی از خریداران گرفته شود . از سوی دیگر نوسان پی در پی نرخ دلار نیز موجب شده تا ملاک قراردادن آن هم امکان پذیر نباشد و با این شرایط خریداران انتظار را به خرید ترجیح داده اند.   

 قیمت محصولات ایران خودرو

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان خانوادسمند امروز«سمند LX با موتورEF7 » با افزایش 2 میلیونی در بازار 348  میلیون تومان قیمت گذاری شود. اما «سمندLX»  بدون تغییر 300 میلیون تومان باقی ماند و «سمند سورن پلاس» هم با سایر محصولات خانواده خود در ثبات قیمت همراهی کرد و  355 میلیون تومان قیمت خورد.

براساس ارزیابی های صورت گرفته امروز «رانا پلاس» هم یک میلیون تومان کاهش قیمت داشت و 307 میلیون در بازار عرضه شد. اما «دنا پلاس توربو اتومات» همچون روز گذشته 505 میلیون تومانی باقی  ماند، «دنا معمولی» هم 395 میلیون تومان دست به دست شد.

اما داستان خانواده 207 «پژو 207 دنده‌ای» هم بدون تغییر 405 میلیون تومانی شد و محصول دیگر این خانواه یعنی «پژو 207 سقف شیشه ای» با ثبات قیمت همچون روز گذشته 412 میلیون به فروش رسید.

ایران 16

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی