رصد بازار خودروهای داخلی؛

کاهش 30 میلیونی «تارا دنده‌ای» در بازار امروز

کدخبر: ۵۵۹۱۹۸
اقتصادنیوز: رصد بازار در اولین روز هفته جاری از افت قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو در بازار حکایت دارد. براساس ارزیابی بازار «سمند LX با موتورEF7» تنها محصولی است که در جمع پرطرفدارهای ایران خودرو تغییر قیمت نداشته است.
کاهش 30 میلیونی «تارا دنده‌ای» در بازار امروز

به گزارش اقتصادنیوز؛ نوسان اندک نرخ دلار یکی از دلایلی است که فعالان بازار خودرو افت قیمت در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند، اما در کنار این عامل  فعالان بازار معتقدند طرح پیش فروش بدون قرعه‌کشی خودروسازان نیز در کاهشی شدن قیمت خودرو در بازار اثرگذار بوده است.

براساس ارزیابی بازار امروز «هایما S7 پلاس» در بازار افتی 130 میلیونی داشت و «تارا دنده ای» هم با کاهش 30 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7 » بدون تغییر در بازار 483 میلیونی تومان قیمت گذاری شد. اما قیمت «هایما S7پلاس» امروز 130 میلیون تومان کاهش  قیمت داشت در بازار یک میلیارد و 680 میلیونی شد.

اما «تارا دنده ای» هم در بازار 760 میلیون تومان قیمت خورد و افزایش 30 میلیون تومانی داشت. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا هم «دنامعمولی» در بازار 690 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 20 میلیونی را تجربه کرد، «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار 881 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 9میلیون تومانی را تجربه کرد.  اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 745میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 10 میلیونی داشت.

ایران 13

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید