رصد بازار خودروهای داخلی؛

کاهش 40 میلیون تومانی «تارا دنده‌ای» در بازار + جدول قیمت

کدخبر: ۵۶۰۸۳۶
اقتصادنیوز:در روزهای اخیر اعلام جزییات طرح ویژه فروش خودرو در کشور موجب شده است تا قیمت خودروهای داخلی روندی کاهشی به خود بگیرند و پرطرفدارهای ایران خودرو امروز 21 اسفند 1401 با افت 5 تا 40 میلیون تومانی راهی بازار شوند.
کاهش 40 میلیون تومانی «تارا دنده‌ای» در بازار + جدول قیمت

به گزارش اقتصادنیوز ؛ رصد بازار نشان دهنده آن است که امروز «تارا دنده‌ای» در بازار افتی 40 میلیونی داشت و به این طریق بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داد. به گفته فعالان بازار خودرو امروز نرخ دلار نوسان اندک رو به بالا داشت و در حالی که تصور می شد قیمت خودرو در بازار هم نوسانی شود، اما روند قیمت‌گذاری به گونه‌ای شد که شاهد کاهش قیمت «پژو 207 دنده ای»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار بودیم.

ارزیابی بازار نشان می دهد امروز «هایما S7 پلاس» که در هفته‌ها اخیر به دفعات رکورد افت قیمت داشت در بازار امروز بدون تغییر قیمت گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7 » بدون تغییر در بازار 475 میلیونی تومان قیمت گذاری شد و «هایما S7پلاس» هم امروز تغییر قیمت نداشت و در بازار   یک میلیارد و 500میلیونی شد.

اما «تارا دنده ای» هم در بازار 700 میلیون تومان قیمت خورد و افت 40 میلیون تومانی داشت. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا هم «دنامعمولی» در بازار 680 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 5 میلیونی را تجربه کرد، «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار 810 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 10 میلیون تومانی را تجربه کرد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 656میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 29 میلیونی داشت.

ایران 21

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید